DVD ile UEFI Windows 8.1 Industry Pro Kurmak

Runonika

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, buradan konu açarak aldığım
MSI Nightblade Reddragon Technopat Limited Edition | Technopat Sosyal
FreeDOS bilgisayarım elime ulaştı. Technopat videolarından UEFI Bios'un daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Üniversite öğrenci olduğum için Microsoft DreamSpark sayesinde Windows Embedded 8.1 Industry Pro keyine sahibim. Iso dosyasını indirdim ancak USB belleğim yok ve DVD ile kurmak istiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehberde USB ile kurulum anlatılmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehberde ise iso dosyasını UEFI için özel hazırlamamız gerektiği anlatılmış.
Yani özet olarak Windows Embedded 8.1 Industry Pro ISO dosyasına sahibim, DVD ile FreeDOS olan MSI Reddragon Nightblade bilgisayarıma UEFI tabanlı bir kurulum gerçekleştirmek istiyorum. Detaylı bi şekilde açıklarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.
i7-4790K 4.0GHz 16GB 2TB+2x120GB SSD 4GB GTX970

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki iso dosyasını ImgBurn vb. bir programla DVD'ye yazabilirsiniz. Yazdırma sırasında UEFI için özel bir ayar yapmanıza gerek yok.
Cihazınızda UEFI ayarlarını yaptıktan sonra kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Elinizdeki iso dosyasını ImgBurn vb. bir programla DVD'ye yazabilirsiniz. Yazdırma sırasında UEFI için özel bir ayar yapmanıza gerek yok.
Cihazınızda UEFI ayarlarını yaptıktan sonra kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
Üstteki videoda 30. saniyeden itibaren UEFI için GPT düzeni, UEFI için MBR düzeni seçiliyor. DVD'ye yazdırırken bunlar seçilmiyecek mi?

DVD'ye Rufus ile yazdırmayacaksın. @maxicp

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı