DVD-ROM' a bir disk takınca PC kafayı yiyor, kitleniyor

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Recep Abi. Ben ATI ekran kartı kullanıyorum. Ama son birkaç aydır bir sorun var ve bir türlü çözemiyorum. Sen teknik konuların aksakallı dedesi olduğun için bu sorunu bir de sennile paylaşayım dedim. (Daha önce niye beklediysem!) Evet. Sorunumu yazıyorum Recep Abi: DVD-ROM' a bir disk takınca PC kafayı yiyor, kitleniyor, hemen mavi bir ekranda "ati2dvag.dll" hatası veriyor. Son birkaç ayda oldu bu sorun. Daha önce yoktu. Bunu geçirmek için elimden geleni yaptım. Kasanın içini temizledim, "ati2dvag.dll" adlı dosyayı internetten indirip dizine attım, ekran kartını çıkartıp bir arka slot’a taktım, belki RAM' den kaynaklanıyordur diye RAM' i bile çıkartıp, başka slota taktım, sürücüleri güncelledim. Bir BIOS' u güncellemediğim kaldı. Acaba BIOS' u güncellersem sorun devam eder mi? Yâda, nasıl kurtulabilirim ben bu sorundan? Bu hatayı sadece DVD-ROM' a bir disk takınca alıyorum. Samimi söylüyorum, bir hafta içerisinde format atma rekorumu kırdım. Bir hafta içerisinde 28 defa formatladım, sürücüleri güncelledim, vb. şeyleri yaptım ama maalesef, sonuç yine aynı. N' olur Recep Abi, bir önceki konudaki gibi bu konuyu da çöz, dile benden ne dilersen! O derece bir durumdayım yani. Çözümünü 4, hatta 8 gözle bekliyorum Recep Abi.

2. Recep Baltaş

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    - Merhaba Samet, İşletim sistemi XP mi?

3. Recep Baltaş

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    - Evet. Aslında "Windows 7" yapmayı düşünüyorum ama PC 2002 model. OEM parça bile zor bulunuyor. Ondan kaldırmaz diye korkuyorum.

1 kişi bunu beğendi.
  4. Recep Baltaş

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    - XP’de eksik olan bir yama yüzünden bu sorunu yaşıyorsun. Windows 7’ye geç sorun kalmaz. Olmazsa XP SP3 kur.

5. Recep Baltaş

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    - Abi senin sayende "ati2dvag.dll" adlı bu acayip hatayı almıyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş