DVD-ROM Çalışmama Sorunu

smhtpskl

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Mühendisi
Merhabalar,
Geçenlerde bir DVD'yi okumam gerekti, laptopumdaki DVD-ROM'a taktım fakat DVD-ROM harekete geçiyor 1-2 sn sonra duruyor ve bunu 3-4 kez tekrarlıyor en sonunda da tamamen duruyor ve DVD'yi okumuyor. Bilgisayarıma girip DVD-ROM'a çift tıkladığımda da içinde DVD olmasına rağmen "lütfen bir disk yerleştirin hatası" alıyorum.

Laptopumun normal SATA slotuna bağlı olan DVD-ROM'u söktüm, söktüğüm DVD-ROM'u daha sonra elimde bulunan SATA-USB dönüştürücüsüne takıp bir de USB port üzerinden DVD'yi okumayı denedim fakat sonuç yine aynı, hiçbir şey değişmedi.
İşin tuhaf kısmı işe şurada, DVD-ROM'da hiçbir sorun yok, yani sorunsuz çalışıyor çünkü SATA-USB dönüştürücüsüne taktığım DVD-ROM'u, acaba bozuk mu diye test etmek için başka bir laptopa USB üzerinden bağladım ve okumak istediğim DVD'yi sorunsuz okudum.
Sorunun neyden kaynaklandığını anlayamıyorum, yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.
NOT: DVD-ROM kendi laptopuma bağlıyken aygıt yöneticisi üzerinde çalışıyor olarak gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı