DVD'den altyazıyı nasıl alınır?

Direktman ISO olarak tüm DVD'yi alsanız. Daha sonra mount edip normal izlersiniz?
Onu nasıl yapacağım?
O şekilde PC'de fazla yer kaplamaz mı? Ben .avi şekline çevirip izlemeyi düşünüyorum. Ve altyazıları da o yüzden almak istedim. Bir program vardı ama eskiden kullandığım. Neydi nasıldı hiç hatırlamıyorum.

Onu nasıl yapacağım?
O şekilde PC'de fazla yer kaplamaz mı? Ben .avi şekline çevirip izlemeyi düşünüyorum. Ve altyazıları da o yüzden almak istedim. Bir program vardı ama eskiden kullandığım. Neydi nasıldı hiç hatırlamıyorum.
Hocam siz aratın DVD'yi ISO'ya çevirme diye anlatırsam muhtemelen korsana girer. Birde yaptıktan sonra deneyin belki kopya koruma tarzı bir şey vardır emin değilim. ISO dosyası da DVD kadar yer kaplayacak, AVI'ye çevirmenizle pek bir farkı yok. Geri izleme konusunda da Windows 10 otomatik bağlıyor zaten başka işletim sistemleri için ek yazılımlar kurmanız gerekebilir.

Gece biraz uğraştım ve SubRip-1.56.1 programınıyla becerdim. Ama epey uğraştırıyor.
Öncesinde de DVD'lerimi RİP'leyebilmek içi şu programı kurdum HandBrake-1.3.2-x86
DVD'leri fazla görüntü kalitesi bozulmadan epey az yer kaplayacak şekilde daraltıyor. Zor da olsa hallettim. Artık istediğim DVD'mi PC'ye yükleyip DVD oynatıcıya ihtiyaç duymadan izleyebileceğim. :)

Mesela Persepolis filmini RİP'ledim ve sadece 934 MB yer kapladı.
Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu64656546.jpg

İstediğiniz şey buysa sevindim :) ISO kalıbı yer sıkıntınız yoksa normal DVD gibi seçenekleri kullanılabileceğinden bana daha mantıklı geliyor.

HandBrake-1.3.2-x86 programıyla zor da olsa altyazıyı bile videoya ekleyebildim. Nasıl yaptım tam hatırlamıyorum ama tekrar pratik yapmak lazım unutuyor yoksa insan ya. :)
//
4 Haziran:
Şu an bir sorun var gibi ama. Dün işlemciyi %50 kullanan program şimdi %100 kullanıyor. Neden böyle olmuş olabilir?
//
Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu8878678.jpg

Son düzenleme:
Aslında programın işlemcinin tamamını kullanması normal olan. Dün neden %50 kullandığını daha çok merak ediyorum.
Ben de anlamadım. Tekrar dener bakarım sonuca. Bu işlemi sık yapmak -yani günde 2-3 defa- işlemciye uzun vadede bir zarar verir mi acaba? Muhtemelen bu zorlamayla ısısı da artıyordur.

Ben de anlamadım. Tekrar dener bakarım sonuca. Bu işlemi sık yapmak -yani günde 2-3 defa- işlemciye uzun vadede bir zarar verir mi acaba? Muhtemelen bu zorlamayla ısısı da artıyordur.

İşlemciyi kullanılmasından ziyade uzun süre yüksek ısı altında çalışması yıpratır. Yeterli soğutma kapasitesine sahipseniz hiç sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı