DVDRİP filmde altyazı sekron sorunu

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Altyazıyı sekronize ediyorum ama uymuyor. Sebebi ne olabilir? DVD'den PC'ye aktardım 24kare/sn., altyazı ise 25. Programla sekronluyorum ama baştaki yazılar düzeliyor ama bir süre sonra yine kayma oluyor yazılarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başta 1 dakika kadar fark oluyor nerdeyse. Erken geliyor. Ayarlıyorum , bir kısmı düzeliyor ama 2. dakikadan sonra yine erken geliyor. Tamamına ayarsız zamanı düzelterek uyguluyorum. Bu sefer de bir süre sonra geç geliyor. O kısmı düzeltip tekrar zaman ayarı yapıyorum, bu sefer de yine erken geliyor. Bu filmin neden 1 adet altyazısı var sitede onu da anlamadım. Bendeki rip 1.95 gb. Sitedeki altyazı 700 mb'lık dosyayla uyumlu.

İllegal dosyalarda yardımcı olmuyoruz. Rip demeniz yetti.
Pardon başlıkta zaten yazıyormuş.
DVD'den aktardım dediniz. Rip mi, DVD mi? Her neyse. Bana deyin ki 2 saniye erken geliyor, geç geliyor vs. Düzgün kısımlardan bahsetmeyin. Sadece senkron bozulduğunda kaç saniyeye ihtiyacınız oluyor, bunu söyleyin. Akşam düzeltip göndereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu halledebildiniz mi?
Yok. Henüz halledemedim. Sitede de sorun mu vardı anlamadım buraya giremedim bir süre..
İllegal dosyalarda yardımcı olmuyoruz. Rip demeniz yetti.
Pardon başlıkta zaten yazıyormuş.
DVD'den aktardım dediniz. Rip mi, DVD mi? Her neyse. Bana deyin ki 2 saniye erken geliyor, geç geliyor vs. Düzgün kısımlardan bahsetmeyin. Sadece senkron bozulduğunda kaç saniyeye ihtiyacınız oluyor, bunu söyleyin. Akşam düzeltip göndereyim.
Saniye oalrak oluşan ve ileri geri kaydırılarak düzeltilebilecek bir sorun değil. Örneğin filmi açıyorum replik geliyor altyazı 30 saniye önce geliyor ; altyazıyı 30 saniye ileri alıyorum , altyazının bir kısmı düzeliyor ama 2. dakikadan sonra bu sefer de yazı geç gelmeye başlıyor 5 saniye. ordan itibaren 5 saniye yazıyı öne alıyorum ama bu sefer de 2 dakika sonra yazı yine erken gelmeye başlıyor. DVD'den bilgisayra aktardım .avi olarak. Free Cuda Ripper DVD programı ile. 1.95 gb. boyutunda dosya. Altyazı sitesindeki ise 700 mb. olan dosyaya uyumlu.

O zaman şöyle bir yol izleyeceğiz ve ben de size bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım.

• İlk olarak bunu indirin ve kurun. MediaInfo v18.13.1
  • Kurulumdan sonra video dosyalarına sağ tıkladığında Mediainfo diye bir seçenek eklenecek.
Örnekteki gibi:

Adsız.png

• Sonra ise altyazıyı senkronlamak istediğin filme sağ tıkla ve Mediainfo deyin.
  • Açılan pencerenin üstünde Görünüm seçeneği adı altından Metin olarak seç.
  • Sonra ise sol üstten Dosya, ardından ise Dışarı Aktar deyin.
  • Son olarak ise dosyanızı nereye kaydetmek istiyorsanız oraya seçin ve dosyanıza bir isim vererek Kaydet deyin. Oluşan .txt dosyasını ise buraya yükleyin.
Amacım dosyanın tam olarak medya bilgisine bakmaktır.

Bu işlemleri yapın, diğer bölüme geçelim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı