DVI-D to DVI mı yoksa HDMI to DVI mı?

Anıl Budak

Kilopat
Monitörüm biraz eski. 2 tane çıkışı var. GTX 1070 aldım yeni. HDMI ve DVI-D çıkışları var yalnızca. Monitörde de biri VGA birisi DVI-D çıkış var. Hiçbir yerde DVI'dan DVI'a kablo bulamadım. Buradaki Vatan ve Teknosa gibi yerler de dahil. Ancak internetten satılıyor bu kablo. Kargo ile 2-3 gün beklemek istemiyorum şahsen gerek yoksa. DVI'dan DVI'a kablo yerine HDMI'dan DVI'a kablo alsam sorun olur mu? Görüntü de en ufak bir bozulma veya performansta azalma vs. olacaksa 2-3 gün beklerim. Özetle:

1. DVI'dan DVI'a kablo yerine HDMI'dan DVI'a kablo alırsam her hangi bir sorun olur mu?
  2. Benim eski VGA'dan VGA'ya kabloda Hertz sıkıntısı vardı. Monitörüm 75Hz olmasına rağmen 60Hz görünüyordu maksimum. Bu iki kablodan birini alsam bu sorun gider mi?
  3. Eğer DVI'dan DVI kablo almam gerekirse hangi kabloyu almalıyım?"Dvi To Dvi Kaliteli çift Filtreli Kablosu 4577p Bağlanti Ara Monitör Kasa Bilgisayar 24+1 Dvi-d GittiGidiyor'da 291003195" bu kablo 25 TL her şey dahil. "SLX-515 DVI 24+1 ERKEK/ERKEK KABLO 1.5M" bu kablo 40 TL kargo dahil değil sanırım. Vatan'dan alıp ekstra 15 TL vermeye değer mi? En ufak artısı varsa onu alacağım. Maksimum bütçem 40 TL, başka önerilere de açığım.
  4. Monitörün DVI-D, ekran kartının HDMI çıkışı var. Benim HDMI'dan DVI'a kablo mu yoksa DVI-D'den HDMI'a mı kablo almam gerekir? Yoksa ikisi de aynı şey mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı