DVI-D to VGA dönüştürücü görüntüyü bozuk veriyor

mojoxax

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir dönüştürücü aldım fakat ikinci monitörüme bağladığımda bu şekilde bir görüntü aldım. Firmayla iletişime geçtiğimde bana üründe bir arıza olmadığını, kendilerinin bu üründen 1500 adet fazla sattıklarını ve o kişilerde sorun olmadığını beyan etti. Bana da kendi ürünlerinde bir sorun olmadığını VGA kablomun zayıf olduğunu öne sürdüler. Bu renk sorunu haricinde de farklı bir sorun almadım dalgalanma ya da ekran titremesi gibi sorun gerçekten VGA kablosu yüzünden mi kaynaklanıyordur ya da üründe mi arıza vardır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

WhatsApp Image 2021-10-26 at 18.57.02.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir dönüştürücü aldım fakat ikinci monitörüme bağladığımda bu şekilde bir görüntü aldım. Firmayla iletişime geçtiğimde bana üründe bir arıza olmadığını, kendilerinin bu üründen 1500 adet fazla sattıklarını ve o kişilerde sorun olmadığını beyan etti. Bana da kendi ürünlerinde bir sorun olmadığını VGA kablomun zayıf olduğunu öne sürdüler. Bu renk sorunu haricinde de farklı bir sorun almadım dalgalanma ya da ekran titremesi gibi sorun gerçekten VGA kablosu yüzünden mi kaynaklanıyordur ya da üründe mi arıza vardır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 1199014
VGA kablosu bazen fark ediyor. Farklı bir kablo ile deneyip emin olabilirsiniz. İnternet üzerinden alındıysa iade de edebilirsiniz.

Ekran parlaklığı veya monitörün ayarları ile ilgili olabilir mi?

Ekran parlaklığı veya monitörün ayarları ile ilgili olabilir mi?

Sanmıyorum fakat monitörüm de menü ve parlaklık tuşları da çalışmıyor ama onun haricinde farklı dönüştürücüden görüntü almayı denemeyip direk VGA'dan görüntü aldığımda renkte bir problem yaşamadım.
VGA kablosu bazen fark ediyor. Farklı bir kablo ile deneyip emin olabilirsiniz. İnternet üzerinden alındıysa iade de edebilirsiniz.

2 tane benzer VGA kablosuyla denedim yine aynı görüntüyü aldım, farklı monitörde de denedim renkler yine aynı şekildeydi yine de daha kaliteli bir VGA bulmam gerekir mi sizce?

Dönüştürücü kaynaklı da olabilir. Linki var mı?

Geri
Yukarı