DVI - VGA Dönüştürücü ile Kalite Düşer Mi ?

Terlikadam

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar benim monitörüm VGA destekliyor fakat ekran kartım DVI destekliyor size sorum şu dönüştürücüyü alsam kalite düşüşü olur mu? Bazı yazıları okudum dalgalanma sorunları ile karşılaşılmış ama kaliteli alırsam herhangi bir sorun olmayacağı da yazıyor nasıl olur bu kalite?
Alacağım dönüştürücü:
Dark DVI-D - VGA Aktif Dijital-Analog Dönüştürücüsü
Not: VGA kablosu monitörün içinden çıkan orjinal kablo.

Dijital görüntüyü Analoga dönüştürüyorsunuz. En kaliteli dönüştürücüyü de alsanız direkt olarak bir HDMI'dan veya DVI'dan alacağınız kaliteyi yaşayamazsınız. Şu an ben de dönüştürücü ile görüntü almaktayım. Windows'ta gezinirken herhangi bir sorun yok ama oyunlara girdiğim zaman (özellikle siyah sahnelerde) dalgalanmayı net bir şekilde görüyorum. Dalgalanma büyük olasılıkla yaşarsınız. Eğer mümkünse monitörünüzü değiştirin.

NOT: Almak istediğiniz dönüştürücü çok pahalı ayrıca. O kadar para vermeye gerek yok. Ucuz yollu bir şey işinizi görür. Aşağıda işaretlediğim tipte dönüştürücüler alabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü (29).png

Son düzenleme:
Dijital görüntüyü Analoga dönüştürüyorsunuz. En kaliteli dönüştürücüyü de alsanız direkt olarak bir HDMI'dan veya DVI'dan alacağınız kaliteyi yaşayamazsınız. Şu an ben de dönüştürücü ile görüntü almaktayım. Windows'ta gezinirken herhangi bir sorun yok ama oyunlara girdiğim zaman (özellikle siyah sahnelerde) dalgalanmayı net bir şekilde görüyorum. Dalgalanma büyük olasılıkla yaşarsınız. Eğer mümkünse monitörünüzü değiştirin.

NOT: Almak istediğiniz dönüştürücü çok pahalı ayrıca. O kadar para vermeye gerek yok. Ucuz yollu bir şey işinizi görür. Aşağıda işaretlediğim tipte dönüştürücüler alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 179319
Monitörümü maalesef değiştiremem en azından şuan için daha 1 aylık sistem çünkü ayrıca önerdiğiniz dönüştürücü DVI-I fakat benim ekran kartım DVI-D destekliyor en ucuz olarak bunu buldum sanırım zaten DVI-D olduğu için bu kadar pahallı her neyse hepinize cevapları için teşekkürler siparişi verdim 2-3 gün içinde elime geçer İnşallah :)

Monitörümü maalesef değiştiremem en azından şuan için daha 1 aylık sistem çünkü ayrıca önerdiğiniz dönüştürücü DVI-I fakat benim ekran kartım DVI-D destekliyor en ucuz olarak bunu buldum sanırım zaten DVI-D olduğu için bu kadar pahallı her neyse hepinize cevapları için teşekkürler siparişi verdim 2-3 gün içinde elime geçer İnşallah :)
Dönüştürücü elinize geçtiğinde görüşlerinizi bekliyor olacağız. Ayrıca noktalama işaretlerini kullanmayı alışkanlık edinin. Yazım kuralları önemli tabi. :)

Son düzenleme:
Aldıktan sonra deneyimlerinizi paylaşırsanız ben dahil birçok kişinin işine yarayacaktır. En azından beni şimdilik monitör masrafından kurtarabilirsiniz :D

Bende RX 480 alacağım. Şimdi bu ekran kartına VGA monitör yakışmaz ama monitörü daha sonra alacağım maalesef. DVI-D-VGA kullansam olur mu acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı