DX 11.1 ve 11.2

Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartı alırken DX 11.1 mi 11.2 mi çoğu kişi 11.2 diyecek ama çoğunlukla vatan da galiba 11.1 var . Ben 11.1 i alırsam arada büyük bir fark olur mu , bir de bana 700 - 890 liralık bir ekran kartı önerir misiniz ?

İyi Günler ...

Toplayacağım sistem tamam ama en önemli sorun olarak ekran kartı kaldı her yıl ekran kartı değiştiremiyeceğim . İyi ve dayanıklı bir ekran kartı istiyorum . Peki Asus GTX 770 ile Asus R9 280X arasında niye fiyat farkı var ? Halbuki Asus R9 280X DX 11.2 destekliyor , asus GTX 770 daha pahalı ve DX 11.1 destekliyor .

Arkadaşım directX senin oyunla ekran kartı arasındaki yazılım olarak bir aracıdır daha verimli bir şekilde iletişim kurmasını sağlar . Bu durumda şuan en üstün directX versiyonu 11.2 olduğu için directX 11.2 versiyonlu kartları seçmelisiniz . Senin bütçene en uygun kart 29 280x .

Fark ondan gelmiyor. Aynı performansı vermesine rağmen nvidia nın satış politikasından kaynaklanıyor. Önemli olan mimari yapıdır. Sırf directx 11.2 diye, r7 240x in gtx770 den daha iyi olduğunu sakın düşünme. Benim şahsi fikrim r9280x. Aralarında 1-2 fps vardır. O da oyundan oyuna değişir. Kalan paraya işlemci arttırılır. Veya güzel bir soğutucu eklenir. R9 280x al ve keyfine bak derim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı