DX12 Kesin bilgisi olan var mı?

Tarbaba

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. DX12 hakkanda kesin bilgisi olan varmı? GTX700 serisi destekleyecek mi? İntel'in 4.nesil işlemcileri destekleyecekmi? Cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar.

Onlar değil yani ben örnek veriyorum İ5 4440 ve GTX770 ile DX12 destekleyen oyunları sorunsuz oynayabilecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
GT420'den itibaren destekleyecek denildi ancak ben donanımsal olarak kartların %90'ının desteklemeyeceğini düşünüyorum. Hani oyunu en fazla açar, performans düşük olur. Daha DX11 tabanlı oyunların sayısı bile 3-5'i geçmezken DX12 çok erken olacak.

Gt 420 den itibaren yazılımsal olarak desteklenmektedir. Fakat Gtx 960M ve Gtx 960 a kadar donanım desteği yoktur tam olarak test edilip edilmediğini kontrol etmek için sırasıyla şu adımarı izle;

1. Ctrl + F
2. Açılan ekrana "dxdiag" yaz
3. Oluşturucu veya 2. Görüntü Bağdaştırıcı sekmesinde "Desteklenen Özellikler" bölümünde "11.0, 11.1, 12.0" yazıyorsa yszılımsal, "12.1" yazıyorsa donanımsal destek vardır.
Donanımsal ve yazılımsal desteğin arasında ciddi performans farkı olacağını söylüyorlar ilerde göreceğiz....

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı