DXRacer Koltuk İnceleme

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6 ay önce aldığım koltuğun incelemesini yapmak istiyorum. Koltuğun modeli DXRacer King serisidir. Ürünü 1300 TL' ye aldım ben aldığım zaman (Hepsiburada.com'a özel indirim vardı). Ürünü Adore Mobilya'dan aldım. Kargo konusunda çok memnun kaldığımı söyleyemem Aras Kargo ile geldi fakat geç geldi. İzmir'de olmasına rağmen evime gelmesi 3-4 gün aldı. Kargo şirketi ürünü apartmanın önünde bıraktı yukarıya getirmedi. Biz indik aşağıya ve kutusu gerçekten çok ağır bizim evin de asansörü yok 5 kat çıkmak zorunda kaldık.
Kutuyu açtığımızda aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşıyoruz ürünün her parçası ağır bu arada. Kurulum oldukça basit 5-10 dk da kurulumu bitirip hemen koltuğa oturdum. Koltuğun süngerleriyle ilgili konuşmak gerekirse süngerler sert fakat rahatsız edici bir şekilde sert değil. Hani yarış arabalarının koltuklarını bilirsiniz serttir performans bazlı olduğu için bu koltukta da aynı sertlik var esneme payı düşük. Ürüne karbonfiber süsü verilmiş bu oldukça agresif ve spor bir görünüm kazandırıyor.

Ürüne arkadan baktığımızda ise baya hoş bir görüntü karşılıyor bizi.
Koltuk tam 135 derece yana yatabiliyor bu oldukça güzel bir şey esneme kilidiyle birlikte kullandığınızda arkaya yaslanıp çok güzel dinlenebiliyorsunuz. Esneme kilidi dediğim ayar ise sağ tarafta yer alan bir kilit mekanizması arkanıza yaslandığınızda koltuğun da arkaya esnemesini sağlayabiliyor ister kapatıp ister açabilirsiniz size kalmış. Yana yatabilmeyi de aşağıdaki fotoğraftaki kolçak ile yapabiliyorsunuz. Kolçağın bir eksi yanı var o da yayının sert olması ilk atışta ayarlayamıyorsunuz direk elinizin ayarını anlayamıyor çok.
Koltuğun bir güzel yanı ise kolçakların 4D olması aşağıdaki kolçak fotoğrafında göreceğiniz gibi ayar yapabiliyorsunuz kolçağı aşağı yukarı sağa sola öne arkaya hareket ettirebilirsiniz. Açıkçası bu çok iyi bir artı çünkü ben bu özelliği çok kullanıyorum kitap okurken ayrı oyun oynarken ayrı kullanıyorum kolum hiç boşta kalmıyor.
Ürünün biraz da bel ve boyun desteği ile ilgili konuşayım. Koltuğun arkasına baktığınızda iplerin geçtiğini görebilirsiniz bir tanesi boyun bir tanesi ise bel desteği. Bunlar çok yararlı çünkü diyelim kitap okuyacaksınız boynunuz tutulmuyor. Bel desteğinin büyüklüğünü çok iyi ayarlamışlar. Biraz küçük olsa beli sarmayacak biraz büyük olsa çıkıntılık yapacak. Bu konuda da artı bir özellik.
Ürünü ben dar bir alanda kullanıyorum almayı düşünen biri varsa geniş bir alanı olduğuna dikkat etsin çünkü koltuktan kalkmak için arkaya gittiğimde yatağıma vuruyorum ve çizikler meydana geldi.
Ürün ile alakalı son bir şey söyleyeceğim o da halıda kullanılmaması. Diğer DXRacer ürünlerini bilmiyorum ama bu koltuk ağır tekerlekleri de büyük çok zor hareket ettiriyorum açıkçası yaz gelsin halıyı çıkaracağım.
Ürünün + Yönleri:
+Bel ve boyun desteğinin olması
+135 Derece yatma açısı vermesi
+4D kolçaklara sahip olması

Ürünün - Yönleri:
-Ağır olması
-Çizilmeye yatışkın olması
-Fiyatının fazla olması

Ürünü Adore Mobilya'nın anasayfasında bulabilirsiniz şu anda 1800 TL' ye satılıyor. Fiyatını hak eder mi? Bence hak eder fakat bu koltuğu alacağım diye hiçbir şeyden kısmayın. Düşük bütçelerde de güzel koltuklar var.
İncelemenin sonuna geldik. İncelememin nasıl olduğunu ve artı, eksi yönlerimi yazarsanız çok memnun olurum. Herkese iyi forumlar.
WhatsApp Image 2017-11-25 at 19.23.40.jpeg WhatsApp Image 2017-11-25 at 19.18.17.jpegWhatsApp Image 2017-11-25 at 19.18.17 (2).jpeg WhatsApp Image 2017-11-25 at 19.18.17 (5).jpeg WhatsApp Image 2017-11-25 at 19.18.17 (3).jpeg WhatsApp Image 2017-11-25 at 19.18.17 (4).jpeg WhatsApp Image 2017-11-25 at 19.18.17 (6).jpeg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı