Dying Light 2'den 40 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı!

@Kreinnar çok haklı neden bu oyunun grafikleri Borderlands'ten fırlamışa benziyor? Üstelik bu adamın elleri niye bu kadar itici şekilde ekranın ortasında böyle, niye tokat atarmış gibi eşya topluyor, arayüzde mobil oyunlardan çıkmışa benziyor. İzlerken bile aşırı itici buldum böyle bir şey beklemiyordum 2013 yapım bi oyun görüyorum şuan şahsen. Yetiştiremiyorsanız erteleyin lütfen ya.

Arama animasyonu hep aynı ve berbat. Çantaya da, zombiye de parmaklarının ucuyla dokunuyor. Tamam çoklu oyuncu için hızlı olsun diye alternatif koyarsın da hikayeye koyma artık. Kendisini next-gen olarak tanımlayan ve 2022 yılında çıkacak oyunda bu nedir?

Son of the Forest'ın gameplay fragmanlarına bakıyorum da animasyon olarak bu oyunu donunda sallayacak çıktığında.

@Kreinnar çok haklı neden bu oyunun grafikleri Borderlands'ten fırlamışa benziyor? Üstelik bu adamın elleri niye bu kadar itici şekilde ekranın ortasında böyle, niye tokat atarmış gibi eşya topluyor, arayüzde mobil oyunlardan çıkmışa benziyor. İzlerken bile aşırı itici buldum böyle bir şey beklemiyordum 2013 yapım bi oyun görüyorum şuan şahsen. Yetiştiremiyorsanız erteleyin lütfen ya.
Önceki videolarda böyle değildi fakat 4 Border ve ilk Dying Light oyununu da bitirince bariz belli oluyor son videoda. Aslında çok umurumda değil bu durum ama yine de merak ediyorum neden böyle bir değişime gitmişler. İlk oyunun grafikleri sunsalar bile yeterdi bana açıkçası.

Yani hem animasyonlar hem de grafik ile gerçekçiliğini yitirmiş gibi duruyor. İlk oyun çok daha karanlıktı ve kaç yıl önce daha düşük bütçe ve daha az geliştirme süresinde çıktı. RPG öğeleri iyiyse ve ekran kartlarında güzel performans verecekse grafiklere yine tamamım ama animasyonlar... Bilemiyorum o kısmı. Yine de ön siparişimizi verdik bekliyoruz. Türkçe çıkartılan her oyuna destek :).

Videoyu bir daha izledim de biraz ortaçağ havası veriyor ya sanki arayüz.

NPC mimikleri kötü, eşyalar garip duruyor.

Mortal Kombat oyunundaki gibi son vuruşu şekilli şukullu yapmak yerine dövüş esnasında düşmanların uzuvları kopsa fena olmazdı, arkadan gizlice saldırırken de aynı hareketleri yapıyor.

Ekranın ortasında duran eller rahatsızlık verdi bana.

Bir de bu oyunu kim oynuyorsa çok ağır oynuyor, topla zombileri bir tarafa at üzerlerine bombayı, molotofu veya gaz tüpünü. 2 saat öldüreceğim diye vakit kaybediyor.
Bu hali ile çıkarsa oyun oynanmaz bence.

Beklentinin altında kalacak gibi gözüküyor. Bu yüzden ön sipariş vermedim. İlk tanıtıldığı zaman çok heyecanlandığım bir oyundu. Fakat çıkışına az kalan bu günlerde tanıtılandan daha yüzeysel bir oyun havası verdi bana. Cyberpunk gibi birçok yer oyundan çıkartılmış gibi hissediyorum. Ve optimizesinin iyi olacağından şüphelerim var. Umarım yanılırım. Bu ay alacak olduğum oyunlar listesinde ilk sırada.

NPC mimikleri kötü, eşyalar garip duruyor.

Mortal Kombat oyunundaki gibi son vuruşu şekilli şukullu yapmak yerine dövüş esnasında düşmanların uzuvları kopsa fena olmazdı, arkadan gizlice saldırırken de aynı hareketleri yapıyor.

Ekranın ortasında duran eller rahatsızlık verdi bana.

Bir de bu oyunu kim oynuyorsa çok ağır oynuyor, topla zombileri bir tarafa at üzerlerine bombayı, molotofu veya gaz tüpünü. 2 saat öldüreceğim diye vakit kaybediyor.
Bu hali ile çıkarsa oyun oynanmaz bence.
NPC mimik & animasyonlarına aslında ilk oyunda da pek önem verilmemişti ama grafiklere verdikleri önem kadar bu kısma da biraz daha dikkat etselerdi yine hiç yoktan sinematik cutscene severler için artı bir puan olurdu 👍🏻

Ekranın ortasındaki duran eller crouch yani eğilirken çıkıyor aslında gizlilik esaslı ilerlerken ani hareketler karşısında karaktere daha çok odaklanmamız için yapılmış olabilir, ben çok garipsemedim ama loot yaparkenki search animasyonu biraz daha geliştirilebilirmiş.

Ağır oynamasının sebebi silent tarzda bir oynanış sergilemesi, belki bazı bölümler olacak oyunda mecburen sessiz ve temkinli ilerlemek zorunda kalacağız.

Şahsen oyundan umutluyum, umarım çıkış yapınca fazla pişman ettirmez..

Geri
Yukarı