Dying Light 2'yi nasıl buldunuz?

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Dying Light 2 malum yerlere düştü. Ben direkt indirdim. Tabii ki orijinal taraftarıyım fakat bütçe olarak biraz sıkıntıdaydım, bu haber ilaç gibi geldi. İlk izlenim olarak şahane buldum oyunu. Kesinlikle parasını hak edecek bir oyun. Yenilik çok. Görev sistemi, eşya sistemi, grafik falan şahane. Oynanır yani. Siz oyunu nasıl buldunuz? Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Dying Light 2 malum yerlere düştü. Ben direkt indirdim. Tabii ki orijinal taraftarıyım fakat bütçe olarak biraz sıkıntıdaydım, bu haber ilaç gibi geldi. İlk izlenim olarak şahane buldum oyunu. Kesinlikle parasını hak edecek bir oyun. Yenilik çok. Görev sistemi, eşya sistemi, grafik falan şahane. Oynanır yani. Siz oyunu nasıl buldunuz? Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Oyunu bitiren biri olarak söylüyorum bence hikayesi daha iyi olabilirdi. Spoiler'a girmeden anlatmam zor olur ancak ben hikayesini genel olarak beğenmedim. Konsept güzel çok güzel bir potansiyeli de var ancak bence tam kullanamamışlar o potansiyeli. İlk oyuna nazaran oynanış, grafik, eşya yönetimi vb. konularda her türlü daha iyi ancak hikayede özellikle de oyunun tanıtımında vaat ettikleri şeyi verememişler.

1 ay kadar oynadım oyunu, sürekli sıkılıp çıktığım için hala bitiremedim oyunu. Mekanikler bence çöp. Yer çekimi yokmuş gibi, bir zıplıyorum yavaş yavaş süzüle süzüle yukarı doğru hareket edip yine aynı şekilde yavaşça yere düşüyorum, gerçekçilik yok. Hikayeyi de çok beğenmedim. Dying Light 1 kesinlikle daha iyiydi. Verdiğim paraya üzüldüğüm nadir oyunlardan birisi DL2 oldu.

Oyunu çıktığı zamanında almıştım genel olarak grafik konusunda gerçekten de çok sağlam hikayeyi 2,5 kere bitirmiş biri olarak daha fazla şey eklenebilir diye düşünüyorum.

Oyunu bitiren biri olarak söylüyorum bence hikayesi daha iyi olabilirdi. Spoiler'a girmeden anlatmam zor olur ancak ben hikayesini genel olarak beğenmedim. Konsept güzel çok güzel bir potansiyeli de var ancak bence tam kullanamamışlar o potansiyeli. İlk oyuna nazaran oynanış, grafik, eşya yönetimi vb. konularda her türlü daha iyi ancak hikayede özellikle de oyunun tanıtımında vaat ettikleri şeyi verememişler.
Sanki hafiften optimizasyon sorunu da var gibi hissettim ben. Stabil değil pek. Bu arada oyunu DX11 ile mi yoksa DX12 ile mi oynadın ayarlarda ?

Sanki hafiften optimizasyon sorunu da var gibi hissettim ben. Stabil değil pek. Bu arada oyunu DX11 ile mi yoksa DX12 ile mi oynadın ayarlarda ?
Ben düşük-orta sistem arası bir sistemle oynadım oyunu, oyunu ilk açtığımda objeler yüklenene dek illallah ettiriyor ama herşeyi yükleyince 40-50 fps arası oynadım. DX12'le ve orta-yüksek grafiklerle.

Ben severek oynamıştım. Yalnız garip bir sorun yaşamıştım. Oyun gideceğim yeri işaretliyor mesela ama ben bir türlü o yere nasıl gideceğimi bulamıyordum. Canımı çok sıkmıştı bu olay onun dışında çerezlik kısa bir oyun.

Geri
Yukarı