Dying Light korkutucu mu?

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar hayatımda hiç korku filmi izlemedim ya da korku oyunu oynamadım. Dying Light'ın hayatta kalma olayı, parkuru vs. hoşuma gitti ama sanırım gece vakti sıkıntılıymış. Hiç korku içeriğiyle alakası olmayan birisi olarak Dying Light oynarsam korkar mıyım?

Arkadaşlar hayatımda hiç korku filmi izlemedim ya da korku oyunu oynamadım. Dying Light'ın hayatta kalma olayı, parkuru vs. hoşuma gitti ama sanırım gece vakti sıkıntılıymış. Hiç korku içeriğiyle alakası olmayan birisi olarak Dying Light oynarsam korkar mıyım?

Oyunu çok oynamadım ama korkutucu olarak 10 üzerinden 6 falan alır gece vaktinde çıkan yaratıklar korkutucuydu ama onlarda gerilim yapıyor genel olarak korku olarak bir anda önünde zebellah gibi zombi çıkması sayılıyorsa korkutucu denebilir ama jumpscare gibi diyorsan o tarzda korku yok.

En fazla sana saldıran zombiler görürsün ölürsen de son kayıttan devam edersin. Bundan da ancak tavuklar korkar diye düşünüyorum.

Gündüz özel zombiler harici diğer zombiler üstüne koşmaz. Gece vakti hiçbir oyunda gerilmediğim kadar gerildim. Bu arada gece oynamak zorundasın birkaç görevde zorunlu. Onun dışında 1-2 gece idare edersen eğer diğer zamanlarda saate bakarak dikkatli oynarsan sorun olmaz. Mekanikleri, hikayesi vs hoş bir oyun öneririm.

2. Kere başladım yakın zamanda. Başlarda silahların kötü olduğu için zombileri kolay olduremiyorsun ve biraz korkutucu oluyor ama bir zaman sonra en çok zombinin olduğu yere (köprüye) girip molotof ile hepsini yakmak bayağı sarıyor. Oyunda tek gerildiğim görev okula girme görevliydi onda da gizli kalman gerekiyor ama zaten okul neredeyse bomboş. Bence kesinlikle oynaman gerekiyor.
Geceleri yazmayı unutmuşum. Bir süre geceleri de korkuyorsun ama safezone açarsan gece olsa bile kolayca kaçabiliyorsun. UV ışığınla da ecelleri uzak tutabiliyorsun. Genel olarak korkunç bir tarafı yok bence

430 saat Dying Light oynayan biri olarak evet jumpscare var.
Gündüz güvenli bölgeye git ve gece olmasını bekle o atmosfer korkutmaya yetiyor ve çok zor ölüyor gece zombiler.

Geri
Yukarı