Çözüldü Dying Light oynarken sistem kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dying Light'a başladım fakat şöyle bir sıkıntım var. Oyuna girdiğimde sistem bazen aniden kapanıp tekrar başlıyor. Sıkıntıyı biraz araştırıp yabancı forumlarda aynı sıkıntıyı çeken kişilerin ortak noktasının OC. yapmaları olduğunu gördüm. Ekran kartıma yaptığım voltajsız OC.'yi kaldırdığımda sıkıntım bir tık azaldı fakat hala kapanma sıkıntıları yaşıyorum. Başka hiç bir oyunda bu sıkıntıyı yaşamadım FurMark ve OCCT testleri sıkıntısız gözüküyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir? PSU Aerocool V3X 500W fakat PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum oyunla alakalı bir sıkıntı. Sıcaklıklarım ise 55-65 derece civarlarında dolaşıyor.

Çözüm
Sorunun çözümünü RAM'i değiştirerek hallettim. Sistemimin tek RAM slotu bozulduğu için elimde fazladan 8 GB RAM mevcuttu. Sorun RAM'lerden kaynaklıymış konu kapanabilir.
Dying Light'a başladım fakat şöyle bir sıkıntım var. Oyuna girdiğimde sistem bazen aniden kapanıp tekrar başlıyor. Sıkıntıyı biraz araştırıp yabancı forumlarda aynı sıkıntıyı çeken kişilerin ortak noktasının OC. yapmaları olduğunu gördüm. Ekran kartıma yaptığım voltajsız OC.'yi kaldırdığımda sıkıntım bir tık azaldı fakat hala kapanma sıkıntıları yaşıyorum. Başka hiç bir oyunda bu sıkıntıyı yaşamadım FurMark ve OCCT testleri sıkıntısız gözüküyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir? PSU Aerocool V3X 500W fakat PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum oyunla alakalı bir sıkıtı.;

Gamekit.com - Games and skins for free!

buna bak olmazsa söyle başka bir şey deneyelim.

Oyundaki sıcaklıklarınızı soruyorum
Voltaj yetmezliği, sistemin tozlu olması gibi sorunlar olabilir
Hocam zaten oyundaki sıcaklıklarımı söylüyorum. Sistemim tozlu değil aylık olarak termal macunda dahil bakımını yapıyorum.
@64 GB RAM benim oyunum değil sistemim kapanıyor sıkıntı orada. Dedikleri testleri zaten yaptım bir sıkıntı gözükmüyor.

Hocam zaten oyundaki sıcaklıklarımı söylüyorum. Sistemim tozlu değil aylık olarak termal macunda dahil bakımını yapıyorum.

Bak bunu gözlemlediğim kadarıyla söyleyeyim i3 kullanıyorsun sanırım ama Dying Light i5 destekleyen bir oyun sorun ne kadar çıkarır şu an düşünemiyorum kusura bakma. Ama benim eski bilgisayarımda işlemci yüzünden Just Cause 2 açılmıyordu.

Geri
Yukarı