e-Devlet askerlik ertelenmiyor

KeyN_N

Kilopat
Yer
Antalya
Öncelikle merhabalar. Yoklama kaçağı durumuna düşmemek için 31.12.2021 tarihine kadar askerliğimi ertelemem gerekiyor. Bildiğiniz üzere e-Devlet üzerinden erteleme işlemleri yapılabiliyor. Ama ben deneyince 'msb kayıtlarına göre öğrenim bilginiz bulunmamaktadır. Öğrenim belgeniz ile birlikte en yakın askerlik şubesine müracaat etmeniz gerekmektedir.' diye uyarı alıyorum. İşin tuhaf yanı e-Devlet üzerinden mezuniyet belgesini sorgulayınca mezuniyet belgem çıkıyor. Peki neden erteleme yerinde görünmüyor mezuniyet belgem? Bunu düzeltmenin yolu var mı? Yoksa şubeye gidip de mi ertelemem lazım illa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi sorunuzu kendiniz cevaplamışsınız, evet o şekilde.
Normalde öyle yapacaktım ama sistem üzerinden erteleme imkanım varken açıkçası pek uğraşasım olmadığı için sorun ettim. Belgemin sistem üzerinde görünüp erteleme ekranında görünmemesi çok saçma geldi. Ayrıca merak ediyorum. Şubeye giderken sadece mezuniyet belgemi yanıma almam yeterli mi? Çoğu kişi yeterli demiş de.

T.C. Kimlik Kartın, Telefonun, Ailen'in telefon numarası, baba/ana adı yeterli olur.

Normalde üniversiteye başlayan her öğrenci için öğrenci işleri tarafından müracaatı olur ama yapmamış bizim okulun öğrenci işleri de yapmamış okuyorum belgem de gözüküyor aslında gitmeme gerek yok ama bende de aynı durum maalesef.

1640024555237.png

Askerlik seni bekler :D

Yeni konular

Geri
Yukarı