E-devlet askerlik tecilinde 'tekrar erteleme talebinde bulunamazsınız' hatası

emirow_

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Bu sene haziran ayında üniversiteden mezun oldum. e-Devlet'e girdiğimde ve askerlik durum belgesi sorgulama kısmına girdiğimde karşıma "en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz." ibaresi yazıyor. e-Devlet'ten 2 yıllık tecil işleminin yapıldığını biliyorum ve onun için askerlik erteleme başvurusu kısmına girdim ancak orada da "31/12/2026 tarihine kadar ertelemeniz bulunduğundan, tekrar erteleme talebinde bulunamazsınız." ibaresi var. Bir yandan askerlik şubesine başvurmam gerektiği söylenirken diğer yandan da ertelememin olduğu yazıyor. Ne yapmam gerekiyor, daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aynı durum bende de var yarın şubeye gideceğim ne olduğu anlaşılır. Devlet keyfine göre iş yapıyor. Sanki faturaları kendileri ödüyor...

Bende de aynısını diyor, herhalde genel bir sıkıntı var.

Durum nedir öğrenebildin mi?
Benim mezuniyetten sonra askerlik gelmiş. Birkaç kişide de aynı sorun vardı ama tam öğrenemedim. Askerlik gelmiş benim o yüzden diyormuş. Mezuniyetten sonra 2 yıl hak tanıyormuş devlet.

Bende de aynı durum var. Geçen sene yaz ayında lisans mezunu oldum şimdi en yakın şubeye müracat ediniz yazıyor ama şubeyi aradım e devletten erteleme yapın dedi fakat zaten mevcut ertelemeniz var 2024'e kadar diyor.

Bu durum bakaya kalmamanız için oluyor. Mevcutta ertelemeniz olsa bile yoklamaya katılmanız şart. Yoklama sonrası tecil tarihinin bitimine kadar şubeye veya herhangi bir işleme gerek kalmıyor. Mevcut durumunuzda herhangi bir işlem yapmadan beklerseniz yoklama kaçağı sayılacaksınız ve geçen süreye göre idari para cezası işletilecektir.

Bu durum bakaya kalmamanız için oluyor. Mevcutta ertelemeniz olsa bile yoklamaya katılmanız şart. Yoklama sonrası tecil tarihinin bitimine kadar şubeye veya herhangi bir işleme gerek kalmıyor. Mevcut durumunuzda herhangi bir işlem yapmadan beklerseniz yoklama kaçağı sayılacaksınız ve geçen süreye göre idari para cezası işletilecektir.
Şubeye gidince sıkıntı çıkarmazlar değil mi? Yardımcı olurlar herhalde.

Şubeye gidin. Aynı durumu yaşamıştım, sistemlerinde sıkıntı olduğundan dolayı manuel güncelliyorlar. Tecil güncellemesi yapacağım demeniz yeterli. Mezuniyet belgeniz de yanınızda olsun. Mezuniyet tarihi üzerine 2 yıl tecil ekliyorlar.

Geri
Yukarı