e-Devlet Üzerinden Abonelik İptali

berkays55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. TTNET ve Türk Telekom aboneliklerimi e-Devlet üzerinden iptal etmek istiyorum. Çok uzun sürer mi bu iptal işlemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taahhütüm vardı, ev telefonu ve internet için. Onları iptal ettireceğim. Taahhüt süreleri doldu çünkü.

Anladım, linkten yapabilirsiniz.

Farklı bir internet'e geçiş yapacaksanız, iptal ettirmek yerine aktarma yapın. Firmalar sizden belirli aktarma belgeleri isteyecek. Tüm işlemleri sizin yerinize yapacaktır. Çünkü iptal ettirince Türk Telekom portaları kapatıyor. Tekrar İnternet bağlatana kadar, port açma süresi aşırı uzuyor ve ayrıca ücret alıyorlar. Ya da o portu başkasına verip, size port yok diyebiliyor. Özellikle Türk NET, Netspeed, Millenicom vb. alt yapı kiralayan firmalara geçecekseniz, aktarma işini düşünün. Yani Türk Telekom baya işi yokuşuna sürüyor.

Aktarma işi de kabaca, Türk Telekom internetinizi kesiyor. Daha sonra diğer geçiş yaptığınız firma size kullanıcı adı ve şifre veriyor. Onları giriş yaparak kullanmaya devam ediyorsunuz.

Farklı bir internet'e geçiş yapacaksanız, iptal ettirmek yerine aktarma yapın. Firmalar sizden belirli aktarma belgeleri isteyecek. Tüm işlemleri sizin yerinize yapacaktır. Çünkü iptal ettirince Türk Telekom portaları kapatıyor. Tekrar İnternet bağlatana kadar, port açma süresi aşırı uzuyor ve ayrıca ücret alıyorlar. Ya da o portu başkasına verip, size port yok diyebiliyor. Özellikle Türk NET, Netspeed, Millenicom vb. alt yapı kiralayan firmalara geçecekseniz, aktarma işini düşünün. Yani Türk Telekom baya işi yokuşuna sürüyor.

Aktarma işi de kabaca, Türk Telekom internetinizi kesiyor. Daha sonra diğer geçiş yaptığınız firma size kullanıcı adı ve şifre veriyor. Onları giriş yaparak kullanmaya devam ediyorsunuz.
Şu anda fiber altyapı işlemi yapacakları için aktarma yapamayacaklarını, direkt olarak fiber üzerinden işlem yapılacağını söylediler. Ayrıca, ben belgeleri gönderdim, aktivasyon için sesli onayımı da aldılar. Yani önce TurkNet kurulumum yapılacak, ben TurkNet'in kesin olarak çalıştığını göreceğim, ondan sonra aboneliklerimi sonlandıracağım. Böylece yukarıda yazdığınız sorun oluşmaz diye düşünüyorum, yanlış mıyım?

Ayrıca kendilerine sorduğumda bunun bir sorun olmayacağını, onlar kurulumu yaptıktan sonra Türk Telekom aboneliklerimi iptal edebileceğimi söylediler.

Geri
Yukarı