E-posta güvenliği konusunda endişeleniyorum

kxokdakodoka

Picopat
Mesela benim bir korkum var. Biraz saçma gelebilir kusura bakmayın belki sizle içimi rahatlatırsınız diye söylemek istedim. Beni yaklaşık senelerce çok yani saçma bir korkum var o da tabii ki e-posta güvenliği. Mesela her gece uyuyamıyorum e-postalarıma bir şey olur mu diye. Güvenlik açısından ya hacklenirse diye falan gülebilirsiniz hiç sıkıntı yok (galiba en saçma bu konu olacak eminim).

Kimse senin e-postanı merak etmiyordur eminim. Boş şeyleri fobi edinmek yerine kafanı farklı şeylerle meşgul edersen ne kadar boş olduğunu görürsün.

Mesela benim bir korkum var. Biraz saçma gelebilir kusura bakmayın belki sizle içimi rahatlatırsınız diye söylemek istedim. Beni yaklaşık senelerce çok yani saçma bir korkum var o da tabii ki e-posta güvenliği. Mesela her gece uyuyamıyorum e-postalarıma bir şey olur mu diye. Güvenlik açısından ya hacklenirse diye falan gülebilirsiniz hiç sıkıntı yok (galiba en saçma bu konu olacak eminim).

Hacklenme olayı RAT'ı açmadıgınız sürece herhangi bir şey olmaz diger yolu ise şifreni güvende tutabilirsin 2.adımlı dogrulama açabılırsın içini rahat tutabilirsin harici bir hacklenme yaşamazsınız bu ikisine dikkat ederseniz zaten Google hesabına girmek için dogrulama istedigi için siz onay vermediginiz sürece kimse erişim saglayamaz.

İlk öncelikle hesaplarında iki aşamalı doğrulama kullanmanı öneririm. E-posta hesabının çalınmasını istemiyorsanız bilmediğiniz sitelere giriş yapmayacaksınız. Bilmediğiniz linklere tıklamayın. Modeminize sadece güvendiğiniz cihazları bağlayın. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda AV bulunsun. E-posta adresini kimseye vermeyin gerekli olmadıkça. Bilgisayarlara , telefonlara ve modeme bağlanan cihazlara bilinmedik bir şey indirmezseniz bir şey olabileceğini zannetmiyorum. Rahat olun kimse sizin E-posta adresinize bakmak için can atmıyor.

Çok endişe ediyorsanız 2FA açın 16 veya 24 haneli şifre koyun içinde büyük harf, küçük harf, sayı ve özel karakter olsun. Bu şekilde virüs bulaştırmadığınız sürece e postalarınıza girmeleri imkansız neredeyse.

Hacklenme olayı RAT'ı açmadıgınız sürece herhangi bir şey olmaz diger yolu ise şifreni güvende tutabilirsin 2.adımlı dogrulama açabılırsın içini rahat tutabilirsin harici bir hacklenme yaşamazsınız bu ikisine dikkat ederseniz zaten Google hesabına girmek için dogrulama istedigi için siz onay vermediginiz sürece kimse erişim saglayamaz.

Hocam RAT nedir kısacası anlatır mısınız?

Hocam RAT nedir kısacası anlatır mısınız?

Darkcomet Wi-Fi portları ile oluşturulan exe dosyayı exe çalıştırıldıgı zaman TeamViewer gibi cihazınızı uzaktan kontrol altına alıyor virüsü silene kadar da erişmeye devam edıyor bilgisayardan uzaktan kontrol ayarını devre dışı bırakıp Wi-Fi'yi kaparsanız telefon uzerınden antivirüs programı indirip USB ile PC'ye atıp rahatça silebilirsiniz format atmaya gerek yok yani.

İlk öncelikle hesaplarında iki aşamalı doğrulama kullanmanı öneririm. E-posta hesabının çalınmasını istemiyorsanız bilmediğiniz sitelere giriş yapmayacaksınız. Bilmediğiniz linklere tıklamayın. Modeminize sadece güvendiğiniz cihazları bağlayın. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda av bulunsun. E-posta adresini kimseye vermeyin gerekli olmadıkça. Bilgisayarlara, telefonlara ve modeme bağlanan cihazlara bilinmedik bir şey indirmezseniz bir şey olabileceğini zannetmiyorum. Rahat olun kimse sizin e-posta adresinize bakmak için can atmıyor.

Hocam peki e-posta ile girilen sitelere Gmail ile erişilirse kaydolmak için Gmail'deki e-postalara bakarmı sizce?

Yüzlerde yere kaydoldum güvenli güvensiz bir şey olmadı elalem ne yapsın senin e postanı.

Yeni konular

Geri
Yukarı