E postam çalındı mı?

Auditore

Hectopat
Selamlar herkese. Emailime çok bakmam bir siteden doğrulama e postası gelmediği sürece. Bugün doğrulama e postasındaki kodu girmek için emailimi kontrol ederken iki mesaj gördüm.

1617822673318.png

Etkinliği kontrol ettiğimde oturduğum şehirdeki bir ASUS ROG Phone II telefonda açıldığını gördüm ama tanıdığım kimsede o telefon yok.

111.PNG

222.PNG

O telefonu kullanan kişi sanırım telefonu açarken ki emaile benim emailimi girmiş. Şifremi değiştirdim şimdi. Başka bir şeyler yapmalı mıyım ayrıca nereden bulmuş olabilir şifre mi?

Ayrıca hesabımda 2 faktörlü koruma var yani diğer emailime de sahip olması gerek ilk emailime girmek için. Bu mesajlar 31 Mart'ta gelmiş yani ASUS ROG Phone II kullanıcısı 31 Mart'ta girmiş emaili mi kendi telefonuna sanırım. 6 Mart'ta ise gene oturduğum şehirdeki bir OnePlus 5 modelindeki telefona sahip birisi emaili mi kullanmış gözüküyor. Yemeksepeti olaylarından olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar herkese. Emailime çok bakmam bir siteden doğrulama e postası gelmediği sürece. Bugün doğrulama e postasındaki kodu girmek için emailimi kontrol ederken iki mesaj gördüm.

Eki Görüntüle 962944

Etkinliği kontrol ettiğimde oturduğum şehirdeki bir ASUS ROG Phone II telefonda açıldığını gördüm ama tanıdığım kimsede o telefon yok.

Eki Görüntüle 962950

Eki Görüntüle 962952

O telefonu kullanan kişi sanırım telefonu açarken ki emaile benim emailimi girmiş. Şifremi değiştirdim şimdi. Başka bir şeyler yapmalı mıyım ayrıca nereden bulmuş olabilir şifre mi?

Ayrıca hesabımda 2 faktörlü koruma var yani diğer emailime de sahip olması gerek ilk emailime girmek için. Bu mesajlar 31 Mart'ta gelmiş yani ASUS ROG Phone II kullanıcısı 31 Mart'ta girmiş emaili mi kendi telefonuna sanırım. 6 Mart'ta ise gene oturduğum şehirdeki bir OnePlus 5 modelindeki telefona sahip birisi emaili mi kullanmış gözüküyor. Yemeksepeti olaylarından olabilir mi?
Yemek sepetinden mi bilinmez ama şifreyi değiştirdiğiniz iyi olmuş.

Hocam eskiden kullanıyordum.
Ne kadar eskiden? Bu cihazlar BlueStacks'in sanallaştırdığı cihazlar, kısaca söylemem gerekirse BlueStacks kullanırken bu cihazları kullanıyor olarak gözüküyorsunuz.

O cihazları kaldırmadıysanız, hala açık olarak gözüktüğünden dolayı başka bir yerde Google hesabınız ile oturum açtığınızda onlara da bildirim gönderiyor. Tabii emülatör kapalı olduğu için bildirim gelmiyor.

Sorun olduğunu sanmıyorum, zaten şifrenizi falan değiştirmişsiniz.

Hocam ne kadar doğru bilemem fakat bu siteden e-posta ve telefonunuz hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz;

Hocam buradan da çalınmasın epostam 😄

Ne kadar eskiden? Bu cihazlar BlueStacks'in sanallaştırdığı cihazlar, kısaca söylemem gerekirse BlueStacks kullanırken bu cihazları kullanıyor olarak gözüküyorsunuz.

Sorun olduğunu sanmıyorum, zaten şifrenizi falan değiştirmişsiniz.

Olabilir hocam tam hatırlamıyorum ama mart ayı içerisinde indirip sildiğime eminim. Peki BlueStacks'tan değilse yeterli olur mu şifremi değiştirmem?

Eki Görüntüle 962944

Eki Görüntüle 962950

Eki Görüntüle 962952

Hocam hesap çalan adam bu şekilde kimliğini açıkta bırakır mı?
Marka model belli üstelik neden senin hesabınla telefon kurulumu yapsın?
Kullandığınız bir uygulama ile hesabı eşleştirdiyseniz uygulamayı cihaz olarak algılamış olabilir.

Hocam Google hesabınıza girdiyse kayıtlı şifrelerinize bakmış olabilir. Yani çok önemli şifreniz varsa değiştirin.

Olabilir hocam tam hatırlamıyorum ama mart ayı içerisinde indirip sildiğime eminim. Peki BlueStacks'tan değilse yeterli olur mu şifremi değiştirmem?
Güvenlik önlemleri son anda alınmamalıdır. Belirli aralıklarla şifreniz değiştirip, 2 faktörlü doğrulamayı aktif ediniz. Lakin bu durumun BlueStacks'tan olduğunu düşünüyorum, kısacası dert edecek bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı