E-sata daha iyi performans sunuyor

'Masaüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

Etiketler:
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    Ben yedekleme depolama gibi işlerim için yüksek kapasiteli hızlı bir harici disk arıyorum. Asus P4S800 anakartım var ve önde USB’lerin yanında 6 tane kenarı olan bir giriş var. Bu e-sata girişi midir? Sabit diskimi geleceğe yönelik almak istiyorum. Şu anda anakartım USB 2.0 destekliyor. Alacağım diskte USB 3.0 olmalı mı, olsa şu anki USB portlarında çalıştırabilir miyim? E-sata daha iyi performans sunuyor diyorlar ve ben hem USB hem e-sata olsun istiyorum. Son olarak oyun yüklerken oyunları bu harici diske yükleyip oradan oynamak istiyorum. 200 TL bütçem var. En az 1 TB olsun istiyorum.

2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Ahmet, Asus P4S800’de sadece USB 2.0 ve FireWire 400 var. Kısaca o kart ile yüksek performanslı veri aktarımı mümkün değil. Evet, USB 3.0 gayet iyi bir tercih olacaktır ve USB 2.0 portlarında da çalışır, fakat performans konusunda snaiyede 36 MB’ı yukarı çıkma mümkün değil. eSata ile USB 3.0 aşağı yukarı aynı fakat USB 3.0 daha pratik ve daha geleceğe dönük. Ayrıca ek güç gerektirmiyor. Sonuç olarak şu an istediğin USb 3.0 destekli 1 TB’lık disk ülkemizde yok. Fakat eSata destekli 1 TB Verbatim alabilirsin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş