E-Spor için Valorant mı CS:GO mu?

Zaten esporcu olabilmen ve takımların seni alması için kendini bayağı yüksek rütbelerde göstermen lazım. Global Elite veya radiant olup sıralamada yükselmelisin.
CS:GO için önemli olan Faceit, ESEA gibi platformlarda yüksek seviyeye ulaşıp sıralama yapmak.

Türkiye'de CS'nin E-Spor takımları pek iyi değil Space Soldiers'tan sonra adam akıllı takım gelmedi. İlerde olursa mantığıyla gitmeyi düşünürsen CS'de kendini çok geliştirmen ve bütün maplere hakim olman gerekiyor bi de Faceit oynaman lazım ki rankı silver olan birisi için Faceit zulüm gibi gelebilir (yanlış anlama seni kötülemek için demiyorum nasıl söyleyeceğimi tam bilemedim). Valorant şuan ülkemizde daha mantıklı ve daha kolay bana göre.

Bana kalırsa Valorant.
Valorant'ın başında ki insanlar, işini bilen insanlar.
E-sporun tahtındalar.
yanlış anlaşılmasın, CS'de esporda çok büyük bir yerde. Ama Riot Games kadar değil.

Her ne kadar oyun bilgine güvendiğini söylesen de o rank aralığında e-sporcu olmaz maalesef. FACEIT'te 10 level olacaksın, sonra FPL-C çıkacaksın, belki oradan FPL'e çıkman gerekecek vs. Bayağı zor işler. Ki Türkiye'de daha zor. Beklediğin desteği göremezsin büyük ihtimal. CS:GO e-sporu TR için ölmek üzere desek yeridir.

Yeni konular

Geri
Yukarı