E-spor oyuncusu nasıl olunur?

Vaktini ve paranı daha ayakları yere basan ve geleceği olan bir şeylere harca. Çok üzülürsün sonra... Söyleyeyim kimse de "bana doğru yolu gösteren olmadı." Deme diye söylüyorum. Üniversiteye gitmişsin bak, dil öğren. Sosyal, kültürel, bilimsel anlamda kendini geliştir. Oyun işini hobi olarak bırak benim gibi. Tavsiyemdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vaktini ve paranı daha ayakları yere basan ve geleceği olan bir şeylere harca. Çok üzülürsün sonra... Söyleyeyim kimse de "bana doğru yolu gösteren olmadı." Deme diye söylüyorum. Üniversiteye gitmişsin bak, dil öğren. Sosyal, kültürel, bilimsel anlamda kendini geliştir. Oyun işini hobi olarak bırak benim gibi. Tavsiyemdir.

Şu anda amacım bir giriş yapmak eğer baktım ki çok güzel gelişme var o zaman devam edeceğim. Amacım böyle şu anda.

Dostum ne kadar iyi oynarsan oyna e-sporcu olmak için bir takım bulman lazım. Faceit, esea gibi platformlarda yüksek seviyelere çıkıp kendini kanıtlaman, orada diğer oyunculara, takım kaptanlarına, menajerlere ve takım sahiplerine kendini göstermen lazım. Sürekli açık turnuvalara katılman lazım.

CS:GO için bildiğim kadarıyla temelinde global veya ona yakın bir Rank'da olman lazım. Faceit gibi platformlarda oynayıp kendini kanıtlaman falan lazım. Türkiye'de ki turnuvalara da katılabilirsin. Pek çok internet Cafe'nin turnuvaları oluyor. Göster yani kendini, anlat o şekilde.

Klavye mouse da tepkime süresi var mı?

Glorfindel'in dediklerine %100 katılıyorum. Bunlar geçici hevesler. Şimdi keşke bana üniversite yıllarımı geri verseler de daha yararlı bir şeyler ile uğraşsaydım. Derslerim kötü de değildi ama oyunlara harcanan zamanla kişisel anlamda kendimi geliştirmem gerekirdi. Bak gözünün önüne LoL oyuncularını getir. Zamanı geldiğinde herkes mecbur bırakacak. İlerde çoluk çocuk sahibi olunca evine ekmek paranı götürebileceğin sağlam bir iş aradığında ne CS ne de başka bir oyun sana getiri sağlamayacak. Eğlence amaçlı yine oyna o ayrı konu da e-sporcu olmak için dünya vakit harcayacaksın diye söylüyorum.

Var.özellikle cs go gibi oyunlarda bu aşırı derecede önemli ani flick shotlar için yada kaçışlar fln
Sanırım başkasını alıntılayacaktınız ama cevap vereyim. Elbette var.
Nasıl ki 1MS diye aldığımız monitörlerin hepsi bu değeri sonuna kadar sağlayamazken mouse'larda her zaman en iyisini vermiyor ve aralarında fark oluyor. Ayrıca bunda bir sürü faktör var, USB 2.0 ve USB 3.0 farkı bunların en temeli mesela.
Bilmiyordum. LoL oynuyorum ben. Tuşlara basmama rağmen sanki hafif geçikme oluyo gibi geliyodu birkaç aydır. O zaman ben güzel bir klavye alayım.

İnternetten klavye bakıyorum ama hiçbirinin özellik kısmında tepkime süresi yazmıyor. Nasıl öğrenirim bunu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı