E-Spor Sorularını E-Spor Oyuncuları Cevaplıyor

Sizce sorularınızı deneyimli oyuncuların cevaplaması daha iyi olmaz mi?

• Tabiki de

Oy: 22 66,7%
  • Fazla da gerek yok

Oy: 11 33,3%

• Oy verenlerin toplamı
    33

Hunilk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhabalar.

Bu konuda amacım siz değerli Technopat Gamerlarına yardımcı olup yardımcı oldurtmak.

Bu aralar forumda denk geldiğim en büyük olay galiba E-Spor herkesin kafası karışmış ve bu konu altında ekipman antrenman vb. sorular çok fazla sorulmuş ve ben de bu konuları gezerken dedim ki niye bunu bir konu altında E-Sporcu olmak isteyenlere E-Sprocular anlatmasın.

Bu yüzden böyle bir konu açtım ki E-Sporcular sizlere buradan kolayca yardım etsin.

İyi Forumlar

Son düzenleyen: Moderatör:
E-Sporcu'ların çoğunun teknik bilgisi yok ekipman hakkında, profesyonel olanların bir çoğu kulüplerin onlara sağlayabildiği ekipmanları kullanıyor bu yüzden, bazılarınıda sponsorluklar karşılıyor, bu yüzden istediği ekipmanları kullanamayanlarda oluyor.

E-Sporculuk yönlendirmesini bu forumda kim yapacak merak ediyorum, profesyonel birisi var mı forumda? Bu konuda bir sürü video ve makale var.

Türkiye'de LOL dışında para kazanabilen E-Sporcular var mı? CS ve Pubg azıcık bu konuda yarışıyor sadece. LOL'de de profesyonel olucaksan West Serverine geçiceksin, tepeye çar sokucaksın.

Bende birkaç bilgi vereyim. Yanılmıyorsam E-spora kızıyorlardı. Yazılışı espor.

Türkiye'de en iyi ofis açmış şirket Riot Games. Esporcu olunacaksa LOL bu şartlarda en iyi oyun.

Ortalama bir bilgisayar, 144hz monitör ve kendinizi rahat hissettiğiniz donanımlar ile AB Batı'da hesap kasın bu yolculukta. Tavsiye olarak Türkçe nick öneririm. Yüksek eloda ilgi görmeye başlayacaksınız. Muhtemelen bir pro oyuncu sizi koçlara önerebilir ya da esporcu olmak istediğinizi twitterdan duyurabilirsiniz. :D

E-Sporcu'ların çoğunun teknik bilgisi yok ekipman hakkında, profesyonel olanların bir çoğu kulüplerin onlara sağlayabildiği ekipmanları kullanıyor bu yüzden, bazılarınıda sponsorluklar karşılıyor, bu yüzden istediği ekipmanları kullanamayanlarda oluyor.

E-Sporculuk yönlendirmesini bu forumda kim yapacak merak ediyorum, profesyonel birisi var mı forumda? Bu konuda bir sürü video ve makale var.

Türkiye'de LOL dışında para kazanabilen E-Sporcular var mı? CS azıcık bu konuda yarışıyor sadece. LOL'de de profesyonel olucaksan West Serverine geçiceksin, tepeye çar sokucaksın.
hocam düşüncene katılmadım yaklaşık 9yıldır oyun turnuvalarına katılırım ve kazandığım miktar oldukça türkiyede birçok turnuva ekipman vb. verip geçiştiriyor ama ben yıllardır birçok oyunda birçok farklı takımda oynamış olmama rağmen hiçbir zaman kendi tercihim olan ekipmanları bırakmadım ve hep değiştirdim mesela bu forumda da bir-çok kişi olduğunu düşünüyorum

@Hunilk
Dostum Türkiye'de LOL dışında diğer oyunlar ile düzenli para kazanman zor. Yayıncı olabilirsin ama turnuvalara katılıp, liglerde oynayıp düzenli para almak ayrı iştir.

Türkiye'de HWA gibi takımlara ekipman sponsoru olan takımlar sana izin vermiyor. Adamın sponsoru var ekipman konusunda anlaşma yapıyorlar ve sen buna uymak zorundasın, son yıllarda bu biraz esnetilmeye başladı. Yurt dışında da bu şekilde dönüyor ekipman işleri aşağı yukarı.

Sana güncel bir örnekte şöyle vereyim Xantares BIG'e ilk transfer olduğunda Hyperx kulaklık ile yayın açtı, hop dediler ne oluyor değiş o kulaklığı. Ekipman konusunda zaten herkes konu açıyor bir konuya bağlı kalınmıyor. Bu yüzden tek bir konuda kalması zor.

E-Sporcuyum diyorsanız ekipman konularını siz de cevaplayabilirsiniz buna bir engel yok. Hatta "ben 9 yıldır turnuvalara katılıyorum, şu şu ekipmanı tavsiye ederim" tarzında tecrübenizi de paylaşabilirsiniz. Tek bir başlık açıp o başlık altına yanıt beklemeyin, forumda defalarca cevaplanmış konular tekrar tekrar açılıyor.

Arkadaşlar bence de dediğiniz gibi trk başlık altında zor ama daha temiz bir forum olur ve herkes herkese daha rahat yardımcı olur

Arkadaşlar öncelikle merhabalar.

Bu konuda amacım siz değerli Technopat Gamerlarına yardımcı olup yardımcı oldurtmak.

Bu aralar forumda denk geldiğim en büyük olay galiba E-Spor herkesin kafası karışmış ve bu konu altında ekipman antrenman vb. sorular çok fazla sorulmuş ve ben de bu konuları gezerken dedim ki niye bunu bir konu altında E-Sporcu olmak isteyenlere E-Sprocular anlatmasın.

Bu yüzden böyle bir konu açtım ki E-Sporcular sizlere buradan kolayca yardım etsin.

İyi Forumlar

Bir Steam Hesabım Var Zulada Bundan E Spor Oyuncusu Olabilirmiyim E spor şartlarının Hepsine Uyuyorum Ama Nasıl Yapacagımı BIlmıyorum

Bir Steam hesabım var Zula'da bundan e spor oyuncusu olabilir miyim e spor şartlarının hepsine uyuyorum ama nasıl yapacagımı bılmıyorum.

Dostum. Esporcu olmak istiyorsan işinin en iyilerinden olman gerekir. Cidden çok iyi bir yeteneğe sahip olmak gerekir. Ben 4 yıldır Faceit oynuyordum. Fakat FPL-C'den yukarı çıkamadım. 4 yıldır aynı yerde olunca benden bu kadar dedim ve bıraktım. Hatta bir süre sonra düştüm. Amatör takımlardan teklif geldi ama kabul etmedim ki zaten ailem izin vermezdi. Bu işi eğlence olarak görüyordum. Belki azıcık ciddiye alıp ve arkadan ailem yardımcı olsaydı belki FPL'e çıkabilirdim. Ama bu çok zor bir şey. Cidden %1 gibi bir oran bu ki FPL seviyesinde bir yeteneğe sahip olduğumu düşünmüyorum. Zula'da bu iş nasıl döner bilmiyorum ama turnuvalara katılman gerek dostum. Bizim bir takımımız vardı ve turnuvalara katılarak para alıyorduk. Kendine takım bulup profesyonel anlamda maçlar girmeni tavsiye edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı