E-sporcu olunabilir mi?

Gurr00

Centipat
Daha fazla  
Hep hayalim olan bir meslek e-spor oyun oynamayı da seviyorum ve yaşım daha küçük olmasına rağmen küçüklükten beri kalan ve devam eden oyun aşkım var ve bir şeyler yapmak istiyorum. CS e-spor yapamam çünkü zor ve gitgide yapamamaya başladım. Ben de yolumu Valorant'tan devam ettirdim. Valorant eğlencesine oynuyordum ve işe dönüştürmek istiyordum lakin ailem bilgisayarı sattı. Ondan geriye de sadece anılar kaldı. Size soruyorum sizce hala şansım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçükken herkes bunun hayalini kurmuştur. Ama büyüyünce ne kadar saçma bir istek olduğunu göreceksin. Oyun oynayarak para kazanılmaz. Kazananlar da çok nadir. 1 milyon kişi bunu istiyorsa sadece 100 kişi başarıyor. Gördüğün e-sporcu olup Twitch'e başlayanlara özenirsen ilerde kafanı çok duvarlara vurursun. İmkansız demiyorum, ama başarabilme olasılığın çok çok düşük. Ben olsam hayatımı riske atmazdım. Adam gibi üniversiteni oku, eline bir meslek edin, sonra hobi olarak oyun yayını vs. yaparsın. Eastergamers gibi mesela.

Küçükken herkes bunun hayalini kurmuştur. Ama büyüyünce ne kadar saçma bir istek olduğunu göreceksin. Oyun oynayarak para kazanılmaz. Kazananlar da çok nadir. 1 milyon kişi bunu istiyorsa sadece 100 kişi başarıyor. Gördüğün e-sporcu olup Twitch'e başlayanlara özenirsen ileride kafanı çok duvarlara vurursun. İmkansız demiyorum, ama başarabilme olasılığın çok çok düşük. Ben olsam hayatımı riske atmazdım. Adam gibi üniversiteni oku, eline bir meslek edin, sonra hobi olarak oyun yayını vs. yaparsın. Eastergamers gibi mesela.

Küçükken herkes bunun hayalini kurmuştur. Ama büyüyünce ne kadar saçma bir istek olduğunu göreceksin. Oyun oynayarak para kazanılmaz. Kazananlar da çok nadir. 1 milyon kişi bunu istiyorsa sadece 100 kişi başarıyor. Gördüğün e-sporcu olup Twitch'e başlayanlara özenirsen ileride kafanı çok duvarlara vurursun. İmkansız demiyorum, ama başarabilme olasılığın çok çok düşük. Ben olsam hayatımı riske atmazdım. Adam gibi üniversiteni oku, eline bir meslek edin, sonra hobi olarak oyun yayını vs. yaparsın. Eastergamers gibi mesela.

Hocam üniversite okusakta ülkemiz sağ olsun bir farkımız kalmıyor bence espor desteklenilmesi gereken bir spor.

PC olursa neden olmasın denemek sana bir şey kaybettirmez.

Teşekkür ederim.

Hocam üniversite okusakta ülkemiz sağ olsun bir farkımız kalmıyor bence espor desteklenilmesi gereken bir spor.
Katılmıyorum. Bahsettiğiniz üniversiteli işsizlerin okudukları okullara üniversite demek mevcut üniversitelere hakaret. Bilmem kaç yüz bininci olmuş adam bilgisayar mühendisi istiyor. Sonra işsiz kalınca ülkeyi suçluyor. Yine de sizin kararınız.

Piyango bileti alirsan yilda 1 kez kazik yersin, e-sporcu olmaya calisirken oyunda gecen her saniye. Ciddiyim, yilda 100 TL'lik piyango bileti al, en azindan 20 yil sonra para kazanirsin.

Katılmıyorum. Bahsettiğiniz üniversiteli işsizlerin okudukları okullara üniversite demek mevcut üniversitelere hakaret. Bilmem kaç yüz bininci olmuş adam bilgisayar mühendisi istiyor. Sonra işsiz kalınca ülkeyi suçluyor. Yine de sizin kararınız.

Hocam herkesin yaşantısı bir olmuyor herkesin hayat standartları bir olmuyor herkesin geliri bir olmuyor.

Hocam herkesin yaşantısı bir olmuyor herkesin hayat standartları bir olmuyor herkesin geliri bir olmuyor.
Öyle bir şey demedim zaten. Eğer cidden bu yola girmek istiyorsanız sizin vereceğiniz karar. Sizi tanımam etmem, çok da umrumda değil ne yaptığınız. Ben sadece işin gerçeklerini söylüyorum. Size de karar vermek düşüyor.

Sonunda benimle aynı düşünen biri. Sanki üniversite mezunu olmak çok zormuş gibi söylüyorlar ya bir de. Ülke sorunlu olmasa bile iyi iş bulamayacağı belli, ama bakıyor ülkenin durumu kötü hemen ülkeye yüklüyor kendi sorununu.

Geri
Yukarı