Çözüldü E2200 HD 3600 sistem yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NotForYou

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selam! Yaklaşık bir haftadır bu konu üzerinde uğraşıyorum. Fazla uzatmadan sistem özelliklerini bırakayım. Sorum ise 250 lira ile bu sisteme en iyi ne yapılabilir? Ya da ekran kartında değişime gitmek mi, işlemci de overclock ve değişim yapmak mı?
945GCM-S2L anakart.
4 GB 667 MHz RAM.
Pentium E2200 2.20 GHz işlemci.
250Watt? PSU.
180GB-5400RPM? HDD.
ATI Radeon HD 3600 ekran kartı.
Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar dilerim.

Hocam 250TL bütçe ile ekran kartı değiştirseniz PSU ve işlemci sizi bloklayacak, PSU değişseniz performans artışı alamayacaksınız. Yerinizde olsam bu sisteme daha fazla yatırım yapmam, ancak 120-240GB bir SSD ile en azından biraz rahatlatabilirsiniz.

Hocam 250TL bütçe ile ekran kartı değiştirseniz PSU ve işlemci sizi bloklayacak, PSU değişseniz performans artışı alamayacaksınız. Yerinizde olsam bu sisteme daha fazla yatırım yapmam, ancak 120-240GB bir SSD ile en azından biraz rahatlatabilirsiniz.

İşlemci için overclock denesem bir sakıncası olur mu?

İşlemci için overclock denesem bir sakıncası olur mu?

Overclock yaptığınız zaman işlemci daha çok güç çekecek ve ısınacak, iyi bir hava soğutma almanız gerekecek, ama PSU'nun ne kadar eski olduğunu düşününce, yerinizde olsam overclock yapmazdım.

Overclock yaptığınız zaman işlemci daha çok güç çekecek ve ısınacak, iyi bir hava soğutma almanız gerekecek, ama PSU'nun ne kadar eski olduğunu düşününce, yerinizde olsam overclock yapmazdım.

Hocam son bir sorum olacak. İşlemci değiştirecek olursam E8400 sistem için ideal midir? Ya da bu sisteme sorun çıkartmayacak iyi bir işlemci ne önerirsiniz?(Anakart LGA775)

Geri
Yukarı