E4400 sistem ekran kartı değişimi

QUAKE

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 Ti
AMD Ryzen 7 7700X
32 GB DDR5 RAM
Windows 11 Pro x64
CPU: Intel Core 2 Duo E4400 2.00GHz
RAM: 2 GB DDR2 PC2-5300
Anakart: Foxconn 945GZ7MC-KS2h
Yanan ekran kartım: AMD Radeon HD 5450 1GB DDR3 Sapphire Edition.
PSU: 280 Watt.
Aklımda R7 240 var bu sistemle uyuşur mu acaba? Şu anda Intel GMA ekran kartını kullanıyorum ancak performansı zaten yok gibi bir şey...
Bütçem: Maksimum 600-700 arası.
Lütfen o bilgisayarı bırak yenisini topla gibi bir şeyde söylemeyin çünkü bütçem çok az.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 uyar evet. Zaten güç kablosu gerektirmeyen bir model fakat 280W PSU yine de şüphe bırakıyor.
Evet, benim aklımdaki en çok şüphe zaten psudaydı
250 Watt ile biraz daha iyi bir sistemde R7 240'ı 5 yıl kullandım.
Hiç sorun olmadı.
Sorun olacağını sanmıyorum.
Kullanabilirsiniz.
Teşekkürler cevabınız için

Evet hocam r7 iyi gider, istanbul içiysen elimde e6000 serisi var sana vereyim istersen.

Hocam o anakartta Quad işlemci desteğini geçtim daha 4 GB RAM bile desteklemiyor. Forumda bir arkadaş 100TL'ye P5KPL SE idi yanlış hatırlamıyorsam, o anakartı alabilirsiniz. 300TL civarına da R7 240 gibi ekran kartı bakarsınız. Anakart değiştikten sonra PSU ve işlemci alırsınız.

Hocam o anakartta Quad işlemci desteğini geçtim daha 4 GB RAM bile desteklemiyor. Forumda bir arkadaş 100TL'ye P5KPL SE idi yanlış hatırlamıyorsam, o anakartı alabilirsiniz. 300TL civarına da R7 240 gibi ekran kartı bakarsınız. Anakart değiştikten sonra PSU ve işlemci alırsınız.
Evet eskiden RAM yükseltmesi ve Quad işlemciyle değiştirmek istiyordum ama yapamamıştım. Yarın biraz daha bakacağım anakart CPU ve RAM için. Tanıdık biri var belki o şekilde daha ucuza bile getirebilme şansı olabilir.

O arkadaş benim:)
Evet Asus p5kpl se anakart ve e8400 satıyorum konu sahibinin dikkatine.

Yeni konular

Geri
Yukarı