Çözüldü E4500 sisteme görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan Ed1tH
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 735
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ed1tH

Kilopat
Eski bir bilgisayara sahibim. Bilgisayarı temizledikten sonra sürekli bip sesi geliyor ekrana görüntü gelmiyor. İşlemci fanı falan her şey dönüyor ama rahatsız edici bir bip sesi var ve ekrana görüntü gelmiyor. Ne yapmam gerek?

Anakart ga G31M ES2l.
İşlemci sanırsam Intel Core Dual 2'e4500.
RAM Kingston 1 GB DDR2 800 MHz r.

Çözüm

CR2032 standart zaten markadan markaya pek bir fark olmadığı için bir şey önermiyorum. Şu anlık aynı BIOS'u çıkartıp takmayı deneyebilirsiniz elinizde ovalayın biraz belki olur.

Bilgisayarı yarın tamirciye vericeğim RAM değiştirtip anakart a bakmasını ve sisteme ekran kartı takmasını isteyeceğim iyi akşamlar.
Sorun çözüldü bilgisayarcıya götürdüm RAM'i dün çıkartmıştım kasada değildi yani tamirciye verdim RAM'i taktı çalıştı bilgisayar teşekkürler.
Kaç kere bipliyor söyleyebilir misiniz? Ve uzunluk derecelerini.

İlk önce sürekli bipliyordu 1-2 saniyelik bu sürekli oluyordu sonra internetde araştırdım RAM'den kaynaklı olabilir dediler bende RAM'i çıkartıp taktım ve şimdi 3 - 4 defa bip oluyor sonra biraz bekliyorum gene 3-4 fena bip oluyor böyle devam ediyor.

İlk önce sürekli bipliyordu 1-2 saniyelik bu sürekli oluyordu sonra internetde araştırdım RAM'den kaynaklı olabilir dediler bende RAM'i çıkartıp taktım ve şimdi 3 - 4 defa bip oluyor sonra biraz bekliyorum gene 3-4 fena bip oluyor böyle devam ediyor.

Sesi duyamadığım için ve net olarak cevap alamadığımdan dolayı seni şu rehbere yönlendiriyorum bir bakarsın daha iyi anlarsın duyduğun için.

Varsa ekran kartını takıp çıkartın veya sistem saatini kontrol edin %90 bu ikisinden birisidir.

Sesi duyamadığım için ve net olarak cevap alamadığımdan dolayı seni şu rehbere yönlendiriyorum bir bakarsın daha iyi anlarsın duyduğun için.

Varsa ekran kartını takıp çıkartın veya sistem saatini kontrol edin %90 bu ikisinden birisidir.

1. sistem saati nedir?
2.ekran kartı yok.
3.tekrardan anlatayım önceden sürekli kısa bip sesi gelirdi RAM'i çıkartıp taktım bu seferde 3 kısa bip sesinden sonra bip sesi kesiliyor ve 3-4 saniye sonra tekrar başlıyor :(

1. sistem saati nedir?
2.ekran kartı yok.
3.tekrardan anlatayım önceden sürekli kısa bip sesi gelirdi RAM'i çıkartıp taktım bu seferde 3 kısa bip sesinden sonra bip sesi kesiliyor ve 3-4 saniye sonra tekrar başlıyor :(

BIOS çipini çıkartıp takın. RAM'i tam olarak oturttuğunuzdan emin olun kızakların kapandığından emin misiniz? 3 kısa bip ram sorunudur başka bir ram deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı