E4600 işlemciden Q8400'e geçmek

hzmendel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler, R7 240 ve E4600 işlemcim var ve bayağı FPS dropları yaşıyorum Q8400 işlemci buldum uygun fiyata güvenilir bir yerden almama değer mi? Sizce faydası olur mu bu takılmalara ve FPS sorunlarına?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca anakartınız ile işlemci uyumlu.
içimi çok rahatlattınız son olarak oyundaki bu fps (lol) dropları düzelirmi r7 240 ekran kartı var ama kasıyor fps olarak e4600 50 fps bazen düşüyor bile işlemciyi aldığımda faydası olur mu olmazsa hiç almayayım.
Ayrıca anakartınız ile işlemci uyumlu.

Yine de sistem eski olduğu için 350W bir PSU almanızı tavsiye ederim. PSU konusu biraz riskli iş çünkü eski PSU'lar üzerinde belirttiği değeri bazen veremeyebiliyorlar ama bütçeniz dar ise çalıştırmasını deneyebilirsiniz.
değiştireceğim en kısa sürede bu işlemciyi alınca ekran kartının performansı ve loldeki değerleri artacak mı almayayım artmayacaksa.

içimi çok rahatlattınız son olarak oyundaki bu fps (lol) dropları düzelirmi r7 240 ekran kartı var ama kasıyor fps olarak e4600 50 fps bazen düşüyor bile işlemciyi aldığımda faydası olur mu olmazsa hiç almayayım.
Şahsen şöyle söyleyim o ekran kartı LOL'ü açmak için fazlasıyla yeterli fakat droplarınız RAM kaynaklı mı onu bilmiyorum. Arka planda boşta ne kadar RAM'iniz oluyor. Eğer RAM'den yana bir sıkıntı yoksa evet o işlemci FPS droplarını çözecektir.

Şahsen şöyle söyleyim o ekran kartı LOL'ü açmak için fazlasıyla yeterli fakat droplarınız RAM kaynaklı mı onu bilmiyorum. Arka planda boşta ne kadar RAM'iniz oluyor. Eğer RAM'den yana bir sıkıntı yoksa evet o işlemci FPS droplarını çözecektir.
Az önce sordum dedim psum yeter mi dediki anakartı yakarsınız psu alın sordu sonra paran var mı dedi dedim ki yok sadece işlemciye çıkar o da dedi ki parası olmayanın doğru düzgün bir bilgisayarı olmaz boşa uğraşma ve işlemciyide alma dedi bende dedim tamam sağ olun arkadaşlar yardımlarınız için almaktan vazgeçmiş bulunmaktayım. :(

Az önce sordum dedim psum yeter mi dediki anakartı yakarsınız psu alın sordu sonra paran var mı dedi dedim ki yok sadece işlemciye çıkar o da dedi ki parası olmayanın doğru düzgün bir bilgisayarı olmaz boşa uğraşma ve işlemciyide alma dedi bende dedim tamam sağ olun arkadaşlar yardımlarınız için almaktan vazgeçmiş bulunmaktayım. :(
350W PSU bulsaydınız aslında bir sıkıntı olmazdı. Neyse yine de almak istiyorsanız iyi işlemcidir haberiniz olsun.

Geri
Yukarı