E4600 sisteme Windows sürüm önerisi

CagataySertkaya

Decapat
Sizin önerileriniz nelerdir?
Sistem detaylarım aşağıdadır hangi Windows sürümünü ve modelini kullanmalıyım yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler herkese iyi forumlar :)

A.png
B.png

Windows XP :) Şaka bir yana 7 Home Premium öneririm.

SSD'niz varsa Windows 10, yoksa 7 kullanmanız gerekir. Fakat forum olarak ne olursa olsun Windows 10 "kullanıncıyız".
Ben de Windows 10 kullanıyorum. Ama forum olarak ne olursa olsun söyleminiz yanlış. Arkadaşın sistemi çok güçlü bir sistem değil bir benzerini kullandığımdan biliyorum :) O bilgisayara 10 gitmez. 7 Home Premium ya da 8.1 öneririm. Ama 7 gerçekten tavsiyemdir.

Ben de Windows 10 kullanıyorum. Ama forum olarak ne olursa olsun söyleminiz yanlış. Arkadaşın sistemi çok güçlü bir sistem değil bir benzerini kullandığımdan biliyorum :) O bilgisayara 10 gitmez. 7 Home Premium ya da 8.1 öneririm. Ama 7 gerçekten tavsiyemdir.
SSD kullanılırsa gider o sisteme. Forum olaraktan kastım, artık yöneticilerimiz sayesinde oturmuş bir kural güncel sistem önermek, kullanmak.
O bilgisayara Ultimate mi öneriyorsunuz? :) Hocam Pro bile kısıtlı zaman içinde şişiyor bu konuda Home Premium en stabili.
Ekstra özellikler hariç Windows 7 sürümleri arasında hiçbir performans farkı yoktur. Şişen sistemi temizlemek de sizin elinizdedir.

Eyvallah. Benim sistem de E4600 işlemciden yüksek. (E8400) kasmaz diye düşündüm. Ama hangi sürüm olursa olsun 64 bit her zaman en iyisidir. (!)
Hocam bilgisayar mühendisliği okuyorum. 6 yaşımda kimse bilmiyorken format falan atıyordum ben :) 2006 yılında insanlar daha bilgisayar nedir bilmiyorken ben modifiyeli XP falan kuruyordum emektar Toshiba Satallite L10-102 bilgisayarıma :) Yani bilgiçlik gibi olmasın ama birçok işletim sistemini deneyimlemiş birine bak benim işlemcide kasmıyor onda da kasmaz ehehe demeniz komik :)
SSD kullanılırsa gider o sisteme. Forum olaraktan kastım, artık yöneticilerimiz sayesinde oturmuş bir kural güncel sistem önermek, kullanmak.

Ekstra özellikler hariç Windows 7 sürümleri arasında hiçbir performans farkı yoktur. Şişen sistemi temizlemek de sizin elinizdedir.
SSD varsa 10 yine gitmez bence hocam varsa 8.1 düşünülebilir :) Windows 7 sürümleri arasında gerçekten de kısa vadede hiçbir fark yok. Bunu hepsini denemiş biri olarak söylüyorum. Ama Home Premium uzun vadeli kullanımda gerçekten fark ediyor :) Standart bir ev kullanıcısından mahrum bırakılmış hiç bir özelliği de yok :)

Hocam bilgisayar mühendisliği okuyorum. 6 yaşımda kimse bilmiyorken format falan atıyordum ben :) 2006 yılında insanlar daha bilgisayar nedir bilmiyorken ben modifiyeli XP falan kuruyordum emektar Toshiba Satallite L10-102 bilgisayarıma :) Yani bilgiçlik gibi olmasın ama birçok işletim sistemini deneyimlemiş birine bak benim işlemcide kasmıyor onda da kasmaz ehehe demeniz komik :)
İşlemci dediğimiz şey farklı. Ama E4600 ile E8400 arasında ciddi bir fark yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı