E5200'e overclock yapılırsa daha iyi bir ekran kartı takılır mı?

Conspirator7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ilk önce elimde 2010'lu yıllardan kalma şöyle bilgisayar var.
CPU: E5200.
GPU: GeForce 210 1GB.
PSU: Max 400 wat (fotoğrafı aşağıda)
RAM: 1X 1GB DDR2 1X 2 GB DDR2.
HDD: 500 GB.

Şimdi ben bu sisteme ekran kartı almak istiyorum ama sorduğumda GT 710 730 gibi ekran kartlarıni onerdiler. Ben CPU'ya overclock atsam PSU yeter mi? ( sanırım 3.16 GHz oluyor ) atabilirsem de GT1030 gibi ekran kartları takabilir miyim? Takabilirsem onun gibi kartlar önerir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20221004_193110.jpg
    IMG_20221004_193110.jpg
    205,8 KB · Görüntüleme: 20
@Silinen üye Psu yeterli fakat o işlemciye overclock yapınca performansa çokta etki edeceğini düşünmüyorum. Ekstradan GT 710 - 730 bile o işlemci için yüksek bir ekran kartı zaten. Sistemi hangi alanda kullanacağınızı bilmiyorum fakat o işlemci 2010 ve sonrası oyunlarda yetersiz kalacaktır. Daha iyi bir ekran kartı takmanızda bir işe yaramayacak. Üstüne takılan ekran kartına göre darboğaz sorunuyla da karşılaşabilirsiniz. Yani bunu şöyle örnekleyeyim, çürük bir zemine ne kadar kaliteli bir ev yaparsanız yapın nasıl ağırlığa dayanamayıp yıkılırsa bu da öyle bir şey yani. O işlemci değişmediği sürece, diğer parçaları değiştirip para harcamak mantıksız.

@Silinen üye Psu yeterli fakat o işlemciye overclock yapınca performansa çokta etki edeceğini düşünmüyorum. Ekstradan GT 710 - 730 bile o işlemci için yüksek bir ekran kartı zaten. Sistemi hangi alanda kullanacağınızı bilmiyorum fakat o işlemci 2010 ve sonrası oyunlarda yetersiz kalacaktır. Daha iyi bir ekran kartı takmanızda bir işe yaramayacak. Üstüne takılan ekran kartına göre darboğaz sorunuyla da karşılaşabilirsiniz. Yani bunu şöyle örnekleyeyim, çürük bir zemine ne kadar kaliteli bir ev yaparsanız yapın nasıl ağırlığa dayanamayıp yıkılırsa bu da öyle bir şey yani. O işlemci değişmediği sürece, diğer parçaları değiştirip para harcamak mantıksız.
Q9550 iyimi?

Bende Q9650 var neredeyse ayni performanstalar diye biliyorum. Cogu oyunu oynuyorum AC Origins Odyssey gibi tabii oynayamiyorum ama SoT GTA 5 CS:GO Far Cry Primal Total War saga troy oynuyorum. Ekran kartininda etkisi vardir muhakkak ekran kartim RX460 2 GB.

Cevabınız için teşekkür ederim bu arada ekran karti hangi marka

Geri
Yukarı