E5300 sisteme işletim sistemi önerisi

Hocam madem doğum gününüz dündü(14.05); elinizdeki sistemi küçük bir nebze olsun rahatlatacak bir işlemci (Intel Core 2 Quad Q8200) hediye etmek isterim. Forum yönetimi mail vb adresinizi bu konuda bir defaya mahsus paylaşmanıza izin veriyorsa burada belirtin ben size ulaşayım.
@Yener K. @Tim @Oğuzhan Necip Şahin @Phantomreiz
instagram versem olmazmı
Windows 8.1 Single Language çatır çatır çalışır hocam.

Bunu kursam uygun olur mu?

Son düzenleme:
Windows dışında Linux'da oyun açısından pek performans alamazsın. Zaten Windows 8.1 kurulu demişsiniz. SSD alıp da bu sisteme Windows 10 yüklerseniz bu sefer de işlemci çok kötü darboğaza gidebilir. 8.1 Home SL iyidir.

Linux'ta Minecraft, Zula ve oyunlarımı oynayabilir miyim? Not: Win8.1 Build 9600 yüklü şu an
Minecraft doğrudan destekli GNU/Linux'ta, Windowstan çok daha iyi çalışması bile muhtemel. Zula'nın doğrudan desteği yok ama bir ihtimal Play on Linux, Lutris vb. araçlar ile oynayabilirsin. Diğer oyunlar için de eğer Steam kullanıyorsan Proton sayesinde çoğu oyunu oynayabiliyorsun, proton.db'den oynayacağın oyunlara bakabilirsin. Epic Games ise doğrudan desteklenmiyor GNU/Linux'ta ancak Heroic Games Launcher ile açılabiliyor diye biliyorum. Ayrıca normal kullanımda da makinenizi rahatlatır hocam GNU/Linux dağıtımları çünkü dağıtımların çoğunun tükettiği kaynak Wimdows'a göre devede kulak kalır.

Dipnot: Merak ediyorum şu GNU/Linux'un oyun performansı kötü diyenleri, sanırım native destekli oyunların Windows'tan daha performanslı çalıştığını ve Lutris/Proton gibi destekli olmayan oyunları oynamalarını sağlayan teknolojiler ile Windows'taki kadar performans alabileceklerini bilmiyorlar.

Son düzenleme:
Minecraft doğrudan destekli GNU/Linux'ta, Windows'tan çok daha iyi çalışması bile muhtemel. Zula'nın doğrudan desteği yok ama bir ihtimal Play on Linux, Lutris vb. araçlar ile oynayabilirsin. Diğer oyunlar için de eğer Steam kullanıyorsan Proton sayesinde çoğu oyunu oynayabiliyorsun, proton.db'den oynayacağın oyunlara bakabilirsin. Epic Games ise doğrudan desteklenmiyor GNU/Linux'ta ancak Heroic Games Launcher ile açılabiliyor diye biliyorum.

Dipnot: Merak ediyorum şu GNU/Linux'un oyun performansı kötü diyenleri, sanırım native destekli oyunların Windows'tan daha performanslı çalıştığını ve Lutris/Proton gibi destekli olmayan oyunları oynamalarını sağlayan teknolojiler ile Windows'taki kadar performans alabileceklerini bilmiyorlar.

Hocam Zula'yı çok denedim ama olmuyor maalesef

Yeni konular

Geri
Yukarı