E5450 hız aşırtma nasıl yapılır?

Nazim İlgin

Decapat
Arkadaşlar sistemim:
  • Xeon E5450
  • GT 1030
  • 6 GB RAM 1333 GHz
  • 350 watt PSU
Galiba darboğaz sorunu yaşıyorum. Eski işlemcim bu şu anki işlemcimden daha kotu olmasına rağmen böyle kasmiyordu. İlk başlarda her şeyde çok yavaş sonradan düzeliyor istediğim şey güvenilir bir şekilde overclock yapmak. Biri yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim:
  • Xeon E5450
  • GT 1030
  • 6 GB RAM 1333 GHz
  • 350 watt PSU
Galiba darboğaz sorunu yaşıyorum. Eski işlemcim bu şu anki işlemcimden daha kotu olmasına rağmen böyle kasmiyordu. İlk başlarda her şeyde çok yavaş sonradan düzeliyor istediğim şey güvenilir bir şekilde overclock yapmak. Biri yardım edebilir mi?
Anakartın ne? BIOS menüsüne girip menüleri paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

G41 çip seti OC yapılı yo biliyorum yanılmıyorsam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu senin işine yarar ama işlemcinin soğutması iyi olmalı.

Bu videodaki değerleri girdim siyah ekranda kalıyor kendim sadece FSB değerini yükselttim 333'du 380'e kadar çıktı yani 3.00 GHz'den 3.40 GHz'ye kadar yükseldi sadece FSB yükselttim diğerleri otomatikte kaldı bilgisayar gayet güzel çalışıyor oyun oynadığım zaman belli bir sure sonra atıyor.

Snowman M200 termal macununu da Thermal Grizzly bu ikisi de gayet iyi fakat işlemci bu ikisi olmasına rağmen 70 derecede çalışıyor.

Soğutucun nedir? Stok soğutucu mu? Voltaj yükseltmeden overclockta başarı zor yakalarsın.

Voltaj tam olarak ne işe yarıyor mesela ben 3.40 GHz'ye çıkardığımda voltaj ayarları şöyleydi 150 mv 100mv 50mv Auto ben oto da bıraktım yine aynı 150 mv seçtim yine aynı hicibi fark göremedim.

Son düzenleme:
Snowman M200 termal macununu da Thermal Grizzly bu ikisi de gayet iyi fakat işlemci bu ikisi olmasına rağmen 70 derecede çalışıyor.
Normal çünkü aşırı ısınıyor. Xeon işlemcilerde var bu sıkıntı. Bende Xeon L5420 işlemci var. Soğutucu olarak Snowman T6 Ultra kullanıyorum gene pek fayda etmiyor. Odayı hamam gibi yapıyor.

Voltaj tam olarak ne işe yarıyor mesela ben 3.40 GHz'ye çıkardığımda voltaj ayarları şöyleydi 150 mv 100mv 50mv Auto ben oto da bıraktım yine aynı 150 mv seçtim yine aynı hicibi fark göremedim.
Belki biraz daha istiyor olabilir. Emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı