E5450 sisteme ikinci el ekran kartı önerisi

mendossa

Femtopat
Oyun konsollarımı satmamla birlikte. 5.5 yıldır açmadığım eski masaüstü bilgisayarıma dönüş yaptım ama ekran kartı yok. Tavsiyeler bekliyorum, ikinci el almayı düşünüyorum.
Not: Oynayacağım oyunlar 2013 öncesinde çıkan oyunlar olacak çoğunlukla.

ASUS P5G41T-M LX Combo.
Xeon E5450.
6 GB RAM.
120GB SSD.
500GB HDD.
300W PSU.

GTX 750 Ti alabilirsiniz en uygun ekran kartı o olacaktır ancak PSU'nuzu güncellemeniz gerekir. Eski olduğundan düşük değerde 12V kanalından düşük değer verecektir.

Son düzenleme:
RX 470 alın derim biraz darboğaz yapar ama ileride işlemci değişikliğine gidince ekran kartınız zayıf kalmaz 2 GB RAM'de eklerseniz iyi olur 750 Ti çok kötü bir ekran kartı onu da söyleyeyim.

RX 470 alın derim biraz darboğaz yapar ama ileride işlemci değişikliğine gidince ekran kartınız zayıf kalmaz 2 GB RAM'de eklerseniz iyi olur 750 Ti çok kötü bir ekran kartı onu da söyleyeyim.

Kardeşim biraz dediğin neredeyse %50 darboğaz demektir haberin olsun. GTX 750 Ti'ın neresi çok kötü güncel oyunları Low ayarlarda dahi olsa açıyor ve oynatıyor. 775 pin bir anakarta daha ne kadar güncelleme yapılabilir işlemci kısmında tartışılır. Ve ayrıca temiz bir RX 470 için 800 1K arası bir fiyat gözden çıkarılmalı düşük fiyatta olan neredeyse tüm kartlarda mining yapılmış oluyor.
O.C yapmaya kalkışsa VRM'ler için soğutma alması gerek küçük mosfet soğutucularından. İyi bir hava veya sıvı soğutma 400₺ ve üzeri fiyat gözden çıkarması gerekir.

750 Ti işinizi görecektir. Piyasada mining yapılmamış RX 470 bulmanız zor. Darboğaz da yapacaktır yüksek seviyede overclock yapmadığınız sürece.

750 Ti işinizi görecektir. Piyasada mining yapılmamış RX 470 bulmanız zor. Darboğaz da yapacaktır yüksek seviyede overclock yapmadığınız sürece.

Ve ne yazık ki anakart çok da fazla OC yaptırmıyor. Zorlayarak X5460 işlemcim ile sıvı soğutma ile birlikte 3.7 gördüm millet takılmadan 4GHz çıkarıyor ben darboğaz içerisinde dolaşıyorum AC oyunlarında ( Unity Syndicate)

Ve ne yazık ki anakart çok da fazla OC yaptırmıyor. Zorlayarak X5460 işlemcim ile sıvı soğutma ile birlikte 3.7 gördüm millet takılmadan 4GHz çıkarıyor ben darboğaz içerisinde dolaşıyorum AC oyunlarında ( Unity Syndicate)
Bende ASUS P5QC var E5450 T6 Ultra ile 4 GHz'e çok rahat çıkıyor :)

Bende ASUS P5QC var E5450 T6 Ultra ile 4 GHz'e çok rahat çıkıyor :)

O anakart çok iyi bende olsa herhalde 4.5GHz çok rahat çıkarım herhalde. Üst seviye sayılabilecek bir anakart. Eldeki ile yetiniyoruz işte.

İnanır mısınız birkaç hafta önce Gittigidiyor'dan 200 TL'ye aldım kartı.

Göreydim alırdım büyük ihtimalle üzdü :(. Neyse zaten seneye güncelleyeceğim sistemi bu kalan parçaları ya satarım ya da kalır ama büyük ihtimalle ne var ise 700 800 civarına gider seneye piyasanın durumu belli.

Geri
Yukarı