Çözüldü E5450 ve RX 460 Oyunlar aniden donup kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jugram

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim:
Xeon E5450
RX460 2 GB
300W PSU
500GB HDD
Bu sistemimde herhangi bir oyun açtığımda oyun bir anda donup kapanıyor. AMD Radeon driverı durduruldu tekrardan başlıyor gibi uyarılar alıyorum. Ben PSU'dan şüpheleniyorum, sizce? Sistemi 3.00'dan 3.30 yaptım ve açılmamaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakart BIOS modlaması yapmadan o işlemciyi kullanıyorsan stabil çalışmasını bekleme zaten sistemin. Anakartın LGA775 olduğunu varsayarak uygun BIOS modlaması ve DDU ile güncel ekran kartı sürücüsü "Recommended" olan yükledikten sonra düzelir diye tahmin ediyorum.
PSU bas bas bağırıyor yetmiyorum ben diye. Stok halde işlemci 80w TDP ekran kartı 75w TDP değerine sahip. 12v kanalından sertifikasız bir PSU'nun 200w civarını zor verdiğini düşünürsek sorun bence de bundan kaynaklı :)

Anakart BIOS modlaması yapmadan o işlemciyi kullanıyorsan stabil çalışmasını bekleme zaten sistemin. Anakartın LGA775 olduğunu varsayarak uygun BIOS modlaması ve DDU ile güncel ekran kartı sürücüsü "Recommended" olan yükledikten sonra düzelir diye tahmin ediyorum.

Çözüm
Sistemim:
Xeon E5450
RX460 2 GB
300W PSU
500GB HDD
Bu sistemimde herhangi bir oyun açtığımda oyun bir anda donup kapanıyor. AMD Radeon driverı durduruldu tekrardan başlıyor gibi uyarılar alıyorum. Ben PSU'dan şüpheleniyorum, sizce? Sistemi 3.00'dan 3.30 yaptım ve açılmamaya başladı.
Eğer Xeon için mod yapmış isen PSU sorunludur ki sorunlu olmasa bile sistemi riske atma 300W PSU ne kadar verimli çalışabilir ki ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı