E6300 sistemin OC ayarları nasıl olmalı?

STROKERN

Hectopat
Sistem: G41 combo anakart.
E6300 2.8 GHz.
8 GB RAM 1333MHz.
R7 240 2 GB.

Arkadaşlar bu sistemde FSB'den 343 değeri ile 3.6 GHz hıza kadar çıktım, sıcaklık değerleri vs. normaldi daha yukarı çıkmak istedim ve FSB'yi arttırdım ancak gördüm ki 343 üstü bir değerde PC reset atıyordu, ekran gelene kadar biraz araştırdım ve bir arkadaşın BIOS'daki PCI Express Frequency değerini (default 100) 105 çektiği zaman FSB değerinin sınırı 360 küsurlere çıkıyor. Ben de yaptım ve gerçekten PCI değerini 105'e çektiğim zaman 353 (3.7GHz) yaptığım zaman sorun olmadan açıldı sistemim, bu değer ne işe yarıyor? Arttırmamda bir sorun var mı ve kaça kadar yükseltmemi önerirsiniz? Eğer sorun çıkmaz diyorsanız işlemci hızını daha da yükseltmeye çalışacağım, onun için de PCI ayarını yükseltmem lazım çünkü FSB değeri yine 360'larda bir sınıra takıldı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Stabilite testi yapın, stabilse voltaj verip frekans arttırmayı deneyebilirsiniz ama bu anakartta voltaj verilmiyordu galiba. Bu değerler sınır değerler bence. Şu halde stabilite testinden geçiyorsa dokunmayın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı