E6320 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Leuwenhook

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba ben uzun zamandır onboard ekran kartı kullanıyorum. Şimdi harici bir ekran kartı almak istiyorum. Kasam Compaq (yatay) kasa olduğu içi her ekran kartı sığmayabilir. Ekran kartı hakkında pek bir fikir sahibi olmadığımdan size soruyorum. Küçük çok da güçlü olmayan bir ekran kartı alacağım. Sistemim böyle:

1) Anakart
2) İşlemci

Dosya Ekleri

• anakart.png
    anakart.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 24
  • işlemci.png
    işlemci.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 39
Bütçeyi söylemeyi unuttum 300 TL. Dediğiniz ekran kartı çok pahalı hem de çok güçlü bir şey beklemiyorum. Oyun için almayacağım işlemciyi yoruyor o yüzden alacağım.

Siz GT deyince bende o modellerde bakmaya başladım aradığım ekran kartını buldum. Teşekkürler.
GT 710 1 GB 32 Bit alacağım.

Bütçeyi söylemeyi unuttum 300 TL. Dediğiniz ekran kartı çok pahalı hem de çok güçlü bir şey beklemiyorum. Oyun için almayacağım işlemciyi yoruyor o yüzden alacağım.
Sıfır almayı düşünmüyorsunuz umarım?
Onun bir altı GT710 var GT 630, 430, 520...
GTX serisinden 550Ti, 650 vb alabilirsiniz.
AMD R7 240, 230, HD 5000, 6000, 7000 serisi kartlar alabilirsiniz.
Bu arada dahili ekran bileşeni işlemciyi yormaz, olsa olsa ısındır o da performansa pek etki etmez.
Ek olarak termal macun yenilemenizi ve tozunu almanızı öneririm.

Sıfır almayacağım zaten. 2.el olsa çalışsa yeterli benim için. AMD kullanmayı pek tercih etmiyorum açıkçası. 2. el bir GT 710 veya GT 630 alırım muhtemelen.
Sağ ol teşekkür ederim 😄

Sıfır almayacağım zaten. 2.el olsa çalışsa yeterli benim için. AMD kullanmayı pek tercih etmiyorum açıkçası. 2. el bir GT 710 veya GT 630 alırım muhtemelen.
Sağ ol teşekkür ederim 😄
Lanet gelsin. Şimdi baktım 300'den aşağı GT 730 yok. Piyasayı batırmış fırsatçılar. Normalde 100 lira etmeyecek karta 500 lira biçmişler.
Hocam size kolay gelsin, umarım düzgün bir şey bulursunuz.

Geri
Yukarı