E6700 sistem yükseltmek için donanım önerisi

Helazimus

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Öncelikle, bilgisayar donanımları hakkında pek bir bilgim yok. Sıfırdan biraz fazlayım. Önceden laptop kullanıyordum. Kısa bir süre önce dayımdan eski masaüstü bilgisayarını aldım. Bilgisayarın ne zaman alındığını bilmiyorum fakat biraz eski. Bu yaz tatilinde finallerden sonra 2-3 ay çalışmayı planlıyorum. Maaşımın bir kısmıyla da bu bilgisayarı yükseltmek istiyorum.

Bilgisayarı kullanma amacım, genelde kripto para takip etmek. Onun dışında yazılıma da ilgim var. Genelde kullanım amacım bu. Kardeşim bazen LoL oynuyor fakat bilgisayar şu an bile 60FPS oynattığı için (pek kasmıyor, bence yeterli) bunu pek dikkate almanıza gerek yok. Bilgisayarda bazen donmalar oluyor, bazı programlar ve dosyalar yavaş açılıyor. Bir de kasanın kendisi de biraz eski. Sanırım bir noktada onu da değiştirmem gerekli.

Bu ön bilgilerden sonra soracağım soru şu; bu bilgisayarın parçalarını yükseltirken hangi sırayı takip etmeliyim? Önce hangi parçayı yükseltmeliyim? Bunun dışında toplam bütçem muhtemelen 6-8k civarı olacak. Yaklaşık bu civarlarda olacak şekilde de donanım önerilerine açığım(eğer performansımı ve bilgisayar kullanım ömrünü açık ara artıracaksa 2-3K yukarı çıkabilirim). Bilgisayarın şu anki donanımları aşağıda verildi;

İşlemci: Intel Pentium E6700 3.2GHz
Anakart: Pegatron IPM41-D3
RAM: Corsair cmx4gx3m1A1600C9 - 4 GB'lık RAM.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5450 512MB.
Depolama: Samsung HD322hj 320GB HDD.
Güç kaynağı: FSP250-60hsn 250 watt.

Yeni konular

Geri
Yukarı