E7200 İşlemci fanı çıkması ve sınması

NorthLight

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba benim şöyle bir sorunum var kasanın içindeki işlemci fanı hafif çıkıyor(sallanacak şekilde) ve Bu da işlemcide ısıyı 120 dereceye kadar getirip kendini kapatarak korumaya alıyor ve geri takıyorum 2-3 hafta idare ediyor geri çıkıyor geri takıyorum her çıktığında termal macun sürüyorum fan ayaklarına geldiğimiz zaman ufak bir bükülmeden başka bir şey yok işlemcim eski Intel Core 2 Duo.

İşlemci: Intel Core 2 Duo E7200.

Şimdiden teşekkürler.

Nasıl çıkmayacak bir şekilde takabilirim yeni fan almama gerek var mı?

İşlemci soğutucu ayağında sorun var büyük ihtimal, siz termal macun sürünce bir müddet macundan tutunabiliyor demek ki ama ısınınca bir şekilde atıyor olmalı, fanın değişmesi lazım yada bulabilirseniz ve değiştirebilirseniz fan ayağının.

Merhaba benim şöyle bir sorunum var kasanın içindeki işlemci fanı hafif çıkıyor(sallanacak şekilde) ve Bu da işlemcide ısıyı 120 dereceye kadar getirip kendini kapatarak korumaya alıyor ve geri takıyorum 2-3 hafta idare ediyor geri çıkıyor geri takıyorum her çıktığında termal macun sürüyorum fan ayaklarına geldiğimiz zaman ufak bir bükülmeden başka bir şey yok işlemcim eski Intel Core 2 Duo.

İşlemci: Intel Core 2 Duo E7200.

Şimdiden teşekkürler.

Nasıl çıkmayacak bir şekilde takabilirim yeni fan almama gerek var mı?
Arızalı olan fan bacağını değiştireceksiniz 2-3₺ ye satılıyorlar.

İşlemci soğutucu ayağında sorun var büyük ihtimal, siz termal macun sürünce bir müddet macundan tutunabiliyor demek ki ama ısınınca bir şekilde atıyor olmalı, fanın değişmesi lazım ya da bulabilirseniz ve değiştirebilirseniz fan ayağının.

Evet bende öyle düşünüyorum kırılma var hafiften takarken de zor giriyor bu aralar kesti biraz 4-5 haftadır artık yine olursa bir fan almanın vakti geldi demektir :) teşekkürler.
Çözüldü

Fan ayağını değiştireceğim cevap veren herkese teşekkürler

İyi forumlar.

Evet bende öyle düşünüyorum kırılma var hafiften takarken de zor giriyor bu aralar kesti biraz 4-5 haftadır artık yine olursa bir fan almanın vakti geldi demektir :) teşekkürler.
Takarken zor giriyor değil, girmiyor :) Fan bacağının ucundaki tırnağı ezmişsiniz, iki tırnağın beraber anakarttaki deliğe girmesi lazım, siz de bir tanesi giriyor, diğer tırnak dışarda kaldığı için kilitlenemiyor ve boşluk oluyor.

Geri
Yukarı