E7400 ve 9400 GT sisteme yükseltme tavsiyeleri

tugaycevikx

Hectopat
  • ASUS P5KPL-AM SE.
  • 2x2 4 GB RAM.
  • 9400 GT 1GB.
  • E7400 işlemci.
Sistemim bu şekilde arkadaşlar, bu sisteme ufak çaplı bir yükseltme yapmak istiyorum. Maksimum limitim 150-200TL. Fiyat çok ufak diyorsanız sadece işlemci yükseltsem de olur.

Veya.

Gigabyte GA-G31M-ES2l DDR2 775 anakart + Q6600 işlemci + 4 GB RAM böyle bir sete direkt 250 TL vereyim mi?

Son düzenleme:
  • ASUS P5KPL-AM SE.
  • 2x2 4 GB RAM.
  • 9400 GT 1GB.
  • E7400 işlemci.
Sistemim bu şekilde arkadaşlar, bu sisteme ufak çaplı bir yükseltme yapmak istiyorum. Maksimum limitim 150-200TL. Fiyat çok ufak diyorsanız sadece işlemci yükseltsem de olur.

Hocam o sisteme bir tane dolap alıp üstüne koyun ancak böyle yükseltebilirsiniz(!)
O sisteme para harcamayın ölü yatırım olur.

Hocam o sisteme bir tane dolap alıp üstüne koyun ancak böyle yükseltebilirsiniz.
O sisteme para harcamayın ölü yatırım olur.

İleri de zaten sağlam bir sistem şu anda sadece LOL oynuyorum bazen de CS:GO o yüzden şu anlık gerek duymuyorum bir sisteme elimdeki bana yetiyor ufak bir yükseltme yapmak istiyorum sadece.

• ASUS P5KPL-AM SE.
  • 2x2 4 GB RAM.
  • 9400 GT 1GB.
  • E7400 işlemci.

Veya.

Gigabyte GA-G31M-ES2l DDR2 775 anakart + Q6600 işlemci + 4 GB RAM böyle bir sete direkt 250 TL vereyim mi?
Hocam senin kendi anakartında zaten G31 çipset. Yani Quad desteği mevcut. Uygun fiyata Quad çok rahat bulabilirsin. Tercihin cash belleği yüksek olan seriler olursa sanırım daha iyi çalışıyorlar. Zaten geri kalan özellikler aynı. Tabi bu sistemde ne yapmayı planlıyorsun oda ayrı mesele.

Hocam senin kendi anakartında zaten G31 çipset. Yani Quad desteği mevcut. Uygun fiyata Quad çok rahat bulabilirsin. Tercihin cash belleği yüksek olan seriler olursa sanırım daha iyi çalışıyorlar. Zaten geri kalan özellikler aynı. Tabi bu sistemde ne yapmayı planlıyorsun oda ayrı mesele.

Peki hangi işlemciyi önerirsin? Aklımda şu anda bir şey yokta

Tam bir model verebilir misiniz lütfen
Q6600 alırsan cash 8MB misal Q8300 alırsan daha yüksek seri ama cash bellek 4MB. Teknik açıdan nasıl bir faydası olacağını bilmiyorum malesef. Çok farkedeceğini sanmıyorum hocam. Ben olsam en ucuz hangisi ise onu alın. Q9550 9650 gibi seri olmadıktan sonra yani. 9 serileri fiyatları çok yüksek satıyorlar. Bulabilirsen tabiki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı