E7500 bluestack OC

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Bluestack'ın bu kadar bilgisayarı ısıtması normal mi?

Ayrıca işlemci OC'lu ama normal kullanımda ve stress testlerinde 75 Max 80'i geçmiyor anlamadım 92 derece oluyor ve restartta atmıyor.

İşlemci en düşük günlük kullanımda 37 derece (aşağısına hiç düşmüyor sanki daha altını algılamıyormuş gibi, en azından 1 kere 36 olurdu algılasaydı.)

Son sorum bu sıcaklıklar termal macun ile alakası var mıdır? En son 3 ay önce mi ne değişti ve soğutucu tam oturduğuna eminim.

Bütün gün kullanıyorum stress testi yapıyorum 75 Max gördüğü sıcaklık (diğer çekirdek 65 civarı)

Kafayı yiyeceğim. Kasa önü mesh değil sonradan önündeki kapakları açıp 12 cam fan koydum.

Ekstra tam işlemci fanının önüne kasa kapağına yani üst üste 2 tane fan taktım 8Cm'lik.

Egzoz fanı yok olsa bile 8cm olacağından etki bile etmiyor. (Kaç defa denedim)

OC yapma sebebim en azından bu yaza kadar beni götürsün iyi kötü yavaş olmasın diye.

Sistemim.

İşlemci: E7500 stock 2.9GHz OC ile (görev yöneticisinde yazan 3.35GHz civarı) ama benim ayarladığım 3.6 GHz. Yakında 3.5 veya 3.4 civarına düşüreceğim.

Anakart: ASUS P5G41T mlx.

PSU dandik çöp 300W FOEM PSU.

Bu bluestack te mi bir sıkıntı vardır bilemedim.

Son olarak 3.5GHz'ye düşürdüm şu an tek sayfada sıkıntı yok ama 2 sayfada korkuyorum sıkıntı yapmasını.

Yeni konular

Geri
Yukarı