E7500 sistem FPS düşüş sorunu

GamerTRAnzax07

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. FPS düşüş olayı sadece 1 oyun oynarken oluyor. Neden oluyor bilmiyorum kimse de yok bi tek bende var. PC temiz driver'lar güncel ve PC'de performans için her şeyi yaptım tam performanslı çalışıyor. Isınma sorunumda yok. Sistem boşta CPU 30-35 derece arası. Ekran kartı max. yükte bile 50'yi geçmiyor.

Sistem:

• CPU: Dual Core E5700 3.0GHz (3.4) Ghz O.C
  • Ekran kartı: R7 240 (O.C.) Bellek hızı 1000MHz - GPU saat hızı 1100MHz
  • (Max kullanılabilir ekran kartı belleği 3839MB)
  • RAM: 4 GB 1333MHz (20GB Sanal bellek)
  • Anakart: MSİ G-41M P33 Combo
  • PSU 230W
  • HDD 1TB WD BLUE 10-EZEX 7200RPM

Sistem bana yetiyor. Oynadığım oyunlar belli: Battlefield 3-4, League Of Legends, CS:GO, Wot, Nfs Seriisi, Ets2 vb Simülasyon oyunları ve günümüzdeki birçok oyunu 50 120 FPS arasında rahatlıkla oynarken sadece İnfestation New Z İsimli oyunda FPS drop yaşıyorum. FPS 70 110 arasındayken FPS düşüş yaşıyorum bi anlık takılmalar oluyor bakmadığım site kalmadı. Denemediğim belki bir kaç bir şey vardır diye buraya yazıyorum. Umarım yardımcı olursunuz. Yaptığım şeyler CCleaner ve Glary Utilities5 İsimli programlarla düzenli olarak haftada 1-2 kez temizliyorum ayda 1 defa komple PC virüs taraması yapıyorum. Windows Performans ayarlarından en iyi performans için ayarla modunu kullanıyorum (Windows Xp görünümlü Win7) Gene aynı yerden harddiskten 20GB bölüm ayırdım ve PC'ye sanal bellek olarak ayarladım. Msconfig'den önyükleme ayarlarından PC'nin başlangıçtaki çekirdek tikini maximum yaptım(2Çekirdek)
Güç seçeneklerinden yüksek performansa aldım. ThrottleStop adlı programı kullanıyorum ve bunlara rağmen neden FPS düşüş sadece bu oyunda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı