E8200 için 1333MHz, 775, DDR2 anakart önerisi

Ric

Rica ederim.

Dilerseniz Technopat'tan da bakabilirsiniz:

Aslında cevap verilmiş, @turko35408 hocam nereden alışveriş yapacağınızı söylemiş zaten. Hatta kendisinde ASUS P5Q SE ve X5450 işlemci bulunmakta. Bence piyasaya göre uygun fiyatla da satıyor. Onunla da iletişime geçebilirsiniz, güç kaynağınız yeterli değilse yeni güç kaynağı da bakın derim. Ya da en azından G41 bir anakart bakabilirsiniz. Bütçeniz ne kadar? PSU nedir? Bu bilgileri sağlayın bize.

Aslında cevap verilmiş, @turko35408 hocam nereden alışveriş yapacağınızı söylemiş zaten. Hatta kendisinde ASUS P5Q SE ve X5450 işlemci bulunmakta. Bence piyasaya göre uygun fiyatla da satıyor. Onunla da iletişime geçebilirsiniz, güç kaynağınız yeterli değilse yeni güç kaynağı da bakın derim. Ya da en azından G41 bir anakart bakabilirsiniz. Bütçeniz ne kadar? PSU nedir? Bu bilgileri sağlayın bize.

Queen marka 400W PSU. Retro bir kasa ayarlamaya calısıyorum. Ya 135 verip ASUS PK5pl DDR2 1333MHz 775 pin anakart alacagim E8200 islemcisini kullanmak icin ya da E5700 alacağım mecbur.

Yani aslında E8200 ile E5700 arasındaki tek fark 1333MHz FSB'ye geçmeniz. Fakat anakart desteği için, şu anki anakartınıza göre en azından, Quad Core desteği falan da geleceği için yeni anakart almanız daha mantıklı görünüyor.

Hocam sizdeki anakart bu mu?:

materinskaya-plata-foxconn-n15235-tehnicheskie-harakteristiki-i-otzivi-vladelcev.jpg

@Yiğitt35 Hocam bu anakart G31 chipset. Quad desteği de var görünüyor.

Hocam sizdeki anakart bu mu?:

Eki Görüntüle 1487907

@Yiğitt35 Hocam bu anakart G31 chipset. Quad desteği de var görünüyor.
Yok hocam bu degil biraz daha farkli.

Yani aslında E8200 ile E5700 arasındaki tek fark 1333MHz FSB'ye geçmeniz. Fakat anakart desteği için, şu anki anakartınıza göre en azından, Quad Core desteği falan da geleceği için yeni anakart almanız daha mantıklı görünüyor.
e8200 ile e5700 arasinda baya bir oyun performans farki oldugunu dusunuyordum yaniliyor muyum acaba?

Performansa gelirsek, zaten o işlemcilerin desteklediği oyunlar belli. Fazla fark olacağını sanmıyorum.

Umarim dediginiz gibidir. Pentium 4 631 cok kotu. Gittim islemci aldim o da olmadi. O islemciyi kullanmak icin minimum 135 odemem gerekiyor. 5700 en azindan idare eder beni gercekten maddi acisinda degilim cok bir meblağ degil. Davranisiniz ve dusunceniz icin teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı