E8400 Overclock

Emre Gökşen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İntel e8400 işlemcim var. Youtube'da bu işlemciye bayağı bi overclock yapan gördüm 4 GHz, 4.5 GHz gibi rakamlara cıkaran bana da bi gaz geldi, yapmak istiyorum. Overclock en azından 3.5 falan olsun istiyorum. Soğutucu olarak stok var ama kasada modifikasyon yaptım. Kasanın kapağında işlemci icin bi alet var bilmiyorum adını ama onun önüne fan taktım, direk sıcak havayı dısarı üflüyor. Boşta PC'nin sıcaklığı 29 derece 30 31 o civarlarda. 1 fazladan da büyük fan taktım ekran kartının oraya doğru. Ne diyorsunuz? Overclock yapmalı mıyım ?

Fan takmak ile işlemci soğutulmuyor maalesef. İyi bir işlemci soğutucunuzun olması gerekiyor.
İşlemciyi soğutan şey işlemci soğutucusudur, kasa fanları değildir.

Birde kasa kapağında bulunan boru şeklindeki, işlemciye temiz hava sağlayan kanalın önüne taktığınız fan havayı içeriden dışarı değil, dışarıdan içeri yani işlemciye temiz hava sağlayacak biçimde versin.
Aksini yaparsanız mantıksız olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı