E8500 sistem oyunlarda kasıyor

xnlevieder

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar abilerim kardeşlerim. Bilgisayarıma format atmadan önce CS:GO, LoL türü oyunları gayet güzel FPS'lerde (90-100) oynayabiliyordum. (çoğunuz için bu FPS değerleri az gelebilir ama) ancak, PC'ye format attıktan sonra, bütün driverlerin en güncel sürümlerini yüklememe rağmen oyunlarda 30-40FPS alıyorum. Termal macunun değişmesi gerektiğini biliyorum ama işlemci 70-75 derece civarlarında dolanıyor. Sizce neden olabilir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Sistem:
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8500 3.16 GHz 2çekirdek.
Ekran kartı: GeForce GT 730 4 GB 128Bit.
RAM: 4 GB DDR3 1666MHz.

En güncel Driver'lar yüklü durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartının güncel driverları desteklenmiyor diye biliyorum.Ekran kartının eski driverini kurup deneyin.
Yorumunuz için teşekkür ederim . şu an yükleyebildiğim en güncel driver 391.35 . 400 serisi driver'ları kabul etmiyor . fakat sorun hala devam ediyor . belki ekran kartı dvier'larını üst üste kurmuşumdur diye düşünüp DDU programından temizleyip , temiz bir kurulum yaptım fakat sorun hala devam ediyor .

70 üstü fazla önce ona el at bence. Sonra temiz cracksiz windows kur.
Yarın termal macun alacağım , termal macundan sonra azalacağını düşünüyorum . yorumun için teşekkür ederim bu arada . windows sürümüm güncel ve orijinal ondan yana bir problem yok ama , çoğu konularda win10 64bit kur diyorlar . win10'da kurdum fakat win10'da daha fazla kasma yapıyor . o yüzden win 8'e geçtim . siz ne düşünüyorsunuz ?

Yarın termal macun alacağım , termal macundan sonra azalacağını düşünüyorum . yorumun için teşekkür ederim bu arada . windows sürümüm güncel ve orijinal ondan yana bir problem yok ama , çoğu konularda win10 64bit kur diyorlar . win10'da kurdum fakat win10'da daha fazla kasma yapıyor . o yüzden win 8'e geçtim . siz ne düşünüyorsunuz ?
Windows 8'i 2 hafta kadar önce ben de kurdum, W7'ye göre daha iyi bir performans var genel olarak, gerek oyun açış hızı gerek internet performansı olsun daha iyi. Ancak ben sandboxie programını kullanıyorum olmazsa olmazım 8'de sorun çıkarınca tekrar 7 kurmak zorunda kaldım.
W10'da işlemci kullanımı daha yüksek oluyor o yüzden e8500 2/2(eski i serileri gibi 2 çekirdek 4 izlek değil) işlemci olduğundan oldukça zorlanacaktır, ben e7400 kullanıyorum internette dolaşırken 2015'ten sonra iyice zorlanmaya başladı.
Kasmanın diğer sebebi ise W10'da çok fazla arka plan hizmeti çalışıyor eski ve yavaş harddisk ile çekilecek çile değil açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı