E8500 vs. E8600 vs. Q9550 vs. Q9650

EfendiCozuk

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Mutfak Eşyaları İmalat & Satış
Merhabalar öncelikle, arkadaşlar oynadığım oyun yeni nesil işlemcilerde istediğimiz performansı vermiyor. Dolayısıyla eski sistem bileşenlerinden oluşması gerekiyor ve hız aşırtma oyun içinde performans arttırıyor. Oyun içinde yeni nesil işlemcilerde bu ovc yapımı pek mümkün değil. Size sorum ilk etapta şu olacak; 1. Hangi işlemciyi seçmeliyim? Birkaç konuya baktım şunlar dikkatimi çekti;
L. E8500
Ll. E8600
Lll. Q9550
LV. Q9650
Overclock performansı ve günümüz şartlarında ( Discord, TeamSpeak vs.) Hangisini seçmem overclock performansı, bulanabilirlik açısından, soğutucu bakımından dayanıklılık ve fiyat açısından mantıklı?
Bu işlemcilerin dışında sizin tavsiyeniz var mıdır? Konu ile alakalı bilgili arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi seçim bu işlemci olacaktır diye düşünüyorum. Aralarında en güçlüsü o. Bu arada bahsettiğiniz hangi oyun?

Merhabalar öncelikle, arkadaşlar oynadığım oyun yeni nesil işlemcilerde istediğimiz performansı vermiyor. Dolayısıyla eski sistem bileşenlerinden oluşması gerekiyor ve hız aşırtma oyun içinde performans arttırıyor. Oyun içinde yeni nesil işlemcilerde bu ovc yapımı pek mümkün değil. Size sorum ilk etapta şu olacak; 1. Hangi işlemciyi seçmeliyim? Birkaç konuya baktım şunlar dikkatimi çekti;
L. E8500
Ll. E8600
Lll. Q9550
LV. Q9650
Overclock performansı ve günümüz şartlarında ( Discord, TeamSpeak vs.) Hangisini seçmem overclock performansı, bulanabilirlik açısından, soğutucu bakımından dayanıklılık ve fiyat açısından mantıklı?
Bu işlemcilerin dışında sizin tavsiyeniz var mıdır? Konu ile alakalı bilgili arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum, teşekkürler.
Anakartın G41 yada Xeon destekleyen farklı bir çipsete sahip ise Xeon E5450 alabilirsin. Q9650 gücünde ve daha az güç tüketimine sahip. Tabi anakartın çipsetinin desteklemesi yetmiyor. BIOS modu ile stabil çalıştırmanız gerekir aksi takdirde işlemci, oyunlarda 100 dereceye ulaşır. Ben Xeon ile uğraşmak istemiyorum derseniz Q9550 öneririm. Q9650 ile aralarında 0,17GHz fark var. Hem Q9650 ile Q9550'nin arasında çok fazla fiyat farkı var. Eski bileşenlere bu kadar fazla para vermek akıl kârı değil. Parça elinizde kalabilir. Core 2 Duo serisine değinmiyorum bile. Günümüzde zaten 4 çekirdek zor yetiyor. Özete gelecek olursak Xeon E5450 öneririm. Yok efendim ben BIOS moduyla uğraşamam diyorsanız Q9550 tercih edin.

Eski sistemim ASRock G41C-GS 775 pin anakart ve Xeon X5450 işlemci ile bayağı iyi overclock yapıyordum fakat X5450 çok ısınan biri işlemci en az bir kule tip bir soğutucu gerek bir de şunu ekliyim E5450 versiyonu da var daha az ısınıyor fakat OC'de çok fark oluyor. (Xeon X5450 771 pin anakart fakat çok ufak bir BIOS modu ile 775 pine uyumlu hale geliyor tabii işlemciyide alırken 775 pin modlu almak gerekiyor)

Geri
Yukarı