EA 102K için öneri

World_of_Power

Centipat
Merhaba, ben ilk kez YKS'ye girdim. Sınav anı, çalışma vb. konularda bu sene çok acemilik çektim. Özel ders, dershane, okul gibi hiçbir destek alamadım. Bunlara rağmen 102K sıralama yaptım. Sizce ilk yıla göre iyi mi? Tabii temel amacım hukuk kazanmaktı ama olmaz gibi. Sizce yazıp gideyim mi, yoksa 1 sene daha çalışıp en iyi yeri mi kazanayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben ilk kez YKS'ye girdim. Sınav anı, çalışma vb. konularda bu sene çok acemilik çektim. Özel ders, dershane, okul gibi hiçbir destek alamadım. Bunlara rağmen 102K sıralama yaptım. Sizce ilk yıla göre iyi mi? Tabii temel amacım hukuk kazanmaktı ama olmaz gibi. Sizce yazıp gideyim mi, yoksa 1 sene daha çalışıp en iyi yeri mi kazanayım?
Gayet iyi denebilie. Değil mi hocam? @Blacksidemre @Vavien.

Bence gayet iyi. Eğer mezun psikolojisini kaldırabilirim diyorsanız bir yıl daha denenebilir. Bir de netlerini de paylaşabilir misin? Ona göre de tavsiye verebiliriz.
Tabii hocam. Netlerim şu şekilde: Türkçe 31D 5Y 4B. Sosyal 14D 5Y 1B. Temel Matematik 8D 1Y 31B. SOS 1 32D 8Y. İleri Matematik 6D 5Y.

Matematiğe asılman lazım. Biraz da TYT Fen yapsan senden iyisi yok.
Hocam bir de size fenle ilgili bir şey soracağım. EA'da hukuk haricinde kaliteli bölüm yok. Ama sayısalda 100.000'e kadar çok iyi bölümler var. Sizce EA yanında biraz da fen çalışsak 100.000-120.000 sıralama yapma şansı var mı? Zaten matematik iki bölüm için de geçerli. Yani yine iki bölüm için de ona çalışacağız. Ama günde 4-5 saatlik fen çalışma ile dediğim sıralama yapılabilir mi?

Hocam bir de size fenle ilgili bir şey soracağım. EA'da hukuk haricinde kaliteli bölüm yok. Ama sayısalda 100.000'e kadar çok iyi bölümler var. Sizce EA yanında biraz da fen çalışsak 100.000-120.000 sıralama yapma şansı var mı? Zaten matematik iki bölüm için de geçerli. Yani yine iki bölüm için de ona çalışacağız. Ama günde 4-5 saatlik fen çalışma ile dediğim sıralama yapılabilir mi?
Yapılabilir tabii ki. Sonuçtan gördüğüm kadarıyla TYT'de ciddi bir eksiğiniz yok. Biraz matematiğiniz kötü gelmiş. O da çok rahat halledilir. Yanına Fen'de katabilirsin. Sayısal bölümünden iyi bir sıralama elde edebilirsin.

Yapılabilir tabii ki. Sonuçtan gördüğüm kadarıyla TYT'de ciddi bir eksiğiniz yok. Biraz matematiğiniz kötü gelmiş. O da çok rahat halledilir. Yanına Fen'de katabilirsin. Sayısal bölümünden iyi bir sıralama elde edebilirsin.
Hocam o matematik öyle bir zordu ki herkesin kötü geldi inanın bana. Tarihin en zor matematik soruları bu yıl soruldu. Zaten benim yaptığım net aralığında yığılma var galiba. Mesela öğrencinin biri de mattan 12 net yaptığı halde 40.000'e girmeyi başarmış. Her neyse hocam benim hedefim hukuk kazanmak fakat hayat bu. Bazen hayalleriniz gerçekleşmeyebilir. Ben de diyorum ki zaten sözel bilgimiz kuvvetli değil mi size göre? Ben de şunu demek istiyorum bunun yanına biraz fen eklesek ve matematiğimiz de sağlam olsa en azından bilgisayar mühendisliği, matematik öğretmenliği kazanabilir miyiz? Çünkü Türkiye'de okumak ciddi manada zorlaştı. Hele ki şu son yıllarda çok zor. Yani hocam uzun lafın kısası benim demek istediğim hem eşit ağırlıkçı hem de sayısalcı olup ikisinden de kendimi garanti altına almak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı