EA Desktop üzerinden Battlefield 1'i Türkçe nasıl yapılır?

İşletim sistemi
Windows 10

VeeqX

Hectopat
Daha fazla  
Oyunu Xbox Game Pass ile oynayacağım ancak oyun içinden Türkçe yapamıyorum ve EA Desktop üzerinden de yapamıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyunun dosyalarına girip Türkçe hariç diğer tüm dilleri sildim. Sonrasında otomatik oldu.

Maalesef ben de Türkçe dışında tüm dosyaları sildim ve otomatik Türkçe olmadı şu an oyunda bildiğin dil yok kod olarak görüyorum yazıları silip geri yüklememe rağmen düzelmedi ne yapacağım bilmiyorum bir tek dil olarak Türkçe dosyası var onu da mı sildim.

Kendim çözümü buldum. İlk olarak iki tane yerden dil dosyalarının yedeğini almamız lazım bir sıkıntıya karşı.
İlk olarak kurulu yere girip;
1)data>win32>loc klasörü.
2)patch>win32>loc klasörü.
Bu iki klasörün yedeğini aldıktan sonra klasörler içindeki, "TR.Sb" ve "TR.Toc" dışındaki bütün dil dosyalarını silerseniz oyun Türkçe başlıyor.
Bu işlemi iki klasör içinde yaptığımda EA uygulamasında BF1 Türkçe oldu.
İşlemleri yapmadan önce lütfen yedek alın!

Kendim çözümü buldum. İlk olarak iki tane yerden dil dosyalarının yedeğini almamız lazım bir sıkıntıya karşı.
İlk olarak kurulu yere girip;
1)data>win32>loc klasörü.
2)patch>win32>loc klasörü.
Bu iki klasörün yedeğini aldıktan sonra klasörler içindeki, "TR.Sb" ve "TR.Toc" dışındaki bütün dil dosyalarını silerseniz oyun Türkçe başlıyor.
Bu işlemi iki klasör içinde yaptığımda EA uygulamasında BF1 Türkçe oldu.
İşlemleri yapmadan önce lütfen yedek alın!
Bunlarla uğraşmanıza gerek yok, ORİGİN uygulamasını kurup oyun dilini Türkçe olarak değiştireceksiniz.

Bunlarla uğraşmanıza gerek yok, Origin uygulamasını kurup oyun dilini Türkçe olarak değiştireceksiniz.

Hocam selam. EA sitesine girip bakarsan benim gibi format atmış kişiler artık Origin'e erişimi yok zira EA sitesine girip bakarsan uygulama kaldırılmış EA başka bir uygulamaya geçmiş. Hal böyle olunca bu yollara başvuruyoruz ne yeni uygulamada ne oyunda dil değiştirme seçeneği bulunmamakta.

Hocam selam. EA sitesine girip bakarsan benim gibi format atmış kişiler artık Origin'e erişimi yok zira EA sitesine girip bakarsan uygulama kaldırılmış EA başka bir uygulamaya geçmiş. Hal böyle olunca bu yollara başvuruyoruz ne yeni uygulamada ne oyunda dil değiştirme seçeneği bulunmamakta.

Biliyorum.
Geçiş aşamasında olduğu için bu sorun yaşanıyor zaten, indirme olarak EA sitesinde Origin yok, elde olan, veya paylaşılan Origin setup ı ile kurup kullanabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı