Çözüm EA Play ve EA oyunları neden etkinleştirilemiyor?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba,

Son birkaç gündür Steam üzerinden EA Play aracılığıyla alınan bazı oyunlarda oyun anahtarına ulaşılamadığından şikayetçi olunuyor. Bunun sebebi ise, mevcut bir açıktan faydalanan üçkağıtçılardan kaynaklanıyor.

Videoyu izleyerek az buçuk fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kısaca özetleyecek olursak; Bulunan açıktan faydalanan üçkağıtçılar, Steam üzerinden EA Play'i kullanarak sınırsız oyun anahtarı alıp, G2A gibi sitelerde satışa çıkarmışlar. Tabii bunun farkına varan EA bütün oyun anahtarlarını devre dışı bırakmış. Oyunun anahtarına sahip olsanız bile etkinleştirmenize izin vermiyor. Bu da şu an için hiçbir şey yapamayacağınız anlamına gelmekte.

Ben oyunları EA Play üzerinden almamama rağmen hiçbir EA oyununu etkinleştiremiyorum. Ya oyun anahtarını göstermiyor, ya da oyun anahtarını kabul etmiyor.

EA bu sorunun farkında ve belirttiklerine göre çözüm üzerinde çalışıyorlar. Muhtemelen bundan sonra oyun anahtarları tarihe karışacak ve satın aldığımız ya da kiraladığımız oyunlar direkt etkinleştirilecek.

Not: Eğer EA Play aboneliği almak istiyorsanız sorun çözülene kadar beklemenizde fayda var.

@Saykoraz @TheEfialtis @Azulaa

Yabancı bir forumda 64 Bit işletim sisteminden kaynaklandığını yazmışlar

Keşke öyle olsaydı. Maalesef durum belirttiğim gibi.

Destek ekibiyle de uğraşmaya değmiyor. Ne EA, ne de Steam ile.

Biri diyor Steam Destek ile görüşeceksin, öteki diyor EA Destek ekibi ile görüşeceksin. Sorun EA tarafından kaynaklandığı için, doğal olarak Steam Destek ekibi yardımcı olamıyor.

EA ile canlı destek üzerinden irtibata geçtiğiniz zaman ise, konu hakkında hiçbir fikri olmayan elemanlar denk geliyor.

Umarım bu sorun en kısa zamanda çözülür.

Geri
Yukarı