Easy Anti-Cheat kullanmak Valorant'ta yasaklamaya neden olur mu?

Easy Anti-Cheat'i Valorant'ta nasıl kullanıyorsun? Easy Anti Cheat bir hile koruması ve Valorant bildiğim kadarıyla kendi Vanguard'ını kullanıyor. Easy Anti Cheat'in barındığı yüzlerce oyun var. Birlikte çalıştığı zaman yasaklamaya neden olur diyorsan olmaz. Olsa bile bundan binlerce kişi etkileneceği için Riot el atar ve yasaklamaları açar. Konunun amacını anlasam net bir cevap verirdim. :D

Anti-cheat yazilimlari rastgele programlari 3. parti yazilim olarak algilayarak yasaklama vermezler. Bunlarin genelde bir veri tabanı bulunur ve neyin yasak ya da serbest oldugu bellidir.

Kesin konuşmayalım ben bildiğimi söylüyorum 3.parti yazılım olarak algılarsa ban yedirtebilir bu kadar basit sadece kendi görüşüm yanlış anlaşılma olmasın lütfen.

3. parti yazılım olarak algılarsa

Ben de diyorum ki Anti-Cheat yazilimlari kafasina göre hile diyerekten yasaklama vermez. Bir liste vardir ve bu listeye göre hareket eder. Kafasina göre bilgisayarda 3. parti yazilim avina cikmaz. Bu mantikla oyuna ait dosyalar disinda bilgisayarda bulunan her seyin 3. parti yazilim muamelesi görmesi gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı